Olimpia zdecydowanie lepsza od KSZO

I liga piłki ręcznej mężczyzn. Grupa D. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – MKS Olimpia Piekary Śląskie 25:32 (10:17).

KSZO: Kijewski, Piątkowski – Chmielewski 5, Falasa 3, Iskra5, Jeżyna 5, Ćwieka 2, Cukierski, Kogutowicz 1, Grabowski, Granat 1, Jędrzejewski 1, Batyra, Świstak, Jagiełło 2. Trener: Tomasz Radowiecki.

Kary: 10min. Karne: 5/5.

Olimpia: Zapora 3, Zemelka, Paluch – Parzonka, Chromy 1, Janas 1, Kowal1, Rosół 4, Ludyga 2, Kotalczyk 5, Wawrzyniak, Jakubowski, Więckiewicz 5, Czapla 5, Miłek 4, Beczek 1. Trener: Mariusz Kempys.

Kary: 18 min. Karne: 4/4.

Sędziowali: Jakub Czochra (Zwierzyniec) – Michał Szpinda (Zamość). Widzów: 290.

Po meczu możemy tylko pogratulować ekipie z Piekar Śląskich zwycięstwa w rozgrywkach i życzyć powodzenia w turnieju mistrzów grup o awans do ligi centralnej. Goście nie pozwolili na wiele naszemu zespołowi. Tylko w pierwszych 10 minutach, kiedy było 5:5, toczył się wyrównany mecz. Później inicjatywę przejęli szczypiorniści Olimpii, odskoczyli na kilka bramek przewagi. Jak się okazało, później ją powiększyli, a cały mecz zakończyli siedmiobramkową wygraną.

Piłkarze ręczni z Piekar Śląskich, którzy przede wszystkim dobrze grali w obronie, dość szybko znaleźli receptę na nasz zespół. Odcinali od podań i rzutów Sebastiana Iskrę i Jakuba Ćwiękę, neutralizując największe zagrożenie z ich strony. W rezultacie gra w ataku KSZO pozostawiała wiele do życzenia. W przeciwieństwie do ekipy gości, którzy prezentowali urozmaicone rozegranie, które pozwalało im na celne rzuty, a że czynili to seryjnie,  to i łatwo osiągnęli przewagę.

W II połowie nasz szkoleniowiec próbował różnych rozwiązań taktycznych i personalnych, ale mimo iż tę część gry zremisowaliśmy, to nie byliśmy w stanie odmienić losów meczu. Wciąż byliśmy bezradni w ataku, gubiliśmy piłki i nadziewali na kontry. Dość wspomnieć, że bramkarz Olimpii zdobył trzy bramki właśnie po takich akcjach, kiedy graliśmy z wycofanym z boiska bramkarzem.

Po porażce z Olimpią KSZO spadł z drugiego na trzecie miejsce w tabeli. 7maja nasz zespół wyjeżdża na mecz z ASPR Zawadzkie.