Znamy wyniki naboru do gminnych szkół i przedszkoli. Rekordzistami PP Nr 19 oraz PSP Nr 5

Za nami postępowanie rekrutacyjne do ostrowieckich przedszkoli i klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski. Najlepszymi wynikami mogą pochwalić się Publiczne Przedszkole Nr 19 i Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5. To do tych obu placówek zlokalizowanych na os. Ogrody pójdzie największa liczba przedszkolaków i pierwszoklasistów.

– Na nowy rok szkolny do gminnych placówek przedszkolnych przyjęliśmy 1111 dzieci- mówi Jan Bernard Malinowski, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przed nami dodatkowa rekrutacja, na którą jest jeszcze kilkanaście wolnych miejsc.

Liczba oddziałów przedszkolnych w ostrowieckich przedszkolach jest taka sama, jak przed rokiem, ale jak informuje naczelnik Jan Bernard Malinowski nowością będzie dodatkowy oddział w PP Nr 12.

– Będzie to specjalny oddział  dla dzieci autystycznych lub zespołem Aspergera- słyszymy w ostrowieckim Urzędzie Miasta. W tej placówce będą więc już funkcjonować dwa takie oddziały.

Już tradycyjnie najlepiej nabór przebiegł w Przedszkolu Publicznym Nr 19, gdzie liczba chętnych była największa.

Jeśli chodzi o szkoły to do klas I gminnych placówek przyjętych zostało 370 dzieci. Tutaj z kolei najwięcej dzieci przyjęto do PSP Nr 5.

– Tutaj jeszcze sytuacji będziemy się przyglądać do końca sierpnia, bowiem z praktyki wynika, że rodzice zgłaszają swoje dzieci niemal do ostatniego dnia i liczby jeszcze mogą ulec zmianie- mówi naczelnik Jan Bernard Malinowski. Boję się, że w niektórych ze szkół mogą występować niepełne oddziały, ale zobaczymy na spokojnie, jak sytuacja się ułoży z ostateczną ilością dzieci. Rodzice mają prawo zapisywać dzieci do szkół w swoich obwodach, a my z kolei jesteśmy zobligowani do uruchomienia klas nawet jeśli klasa nie będzie 25-osobowa. Niestety obserwujemy powolne, ale stałe zmniejszanie się liczby uczniów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.