Szczypiorniści KSZO wykonali zadanie. Odzyskali pozycję wicelidera

I liga piłki ręcznej mężczyzn. Grupa D. *ASPR Zawadzkie – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 30:34 (11:18).

ASPR: Zając 1, Mańko – Kaczka 2, Koprek, Czaja 2, Rawecki, P.Damas 4, Zagórowicz 7, M.Damas 1, Smyk 3, Ludwig, A.Wacławczyk 5, W.Wacławczyk, Witkowski, Krygowski 3, Przybysz 2. Trener: Łukasz Morzyk.

Kary: 4 min. Karne: 3/2.

KSZO: Piątkowski, Kijewski, Wyrzykowski – Chmielewski 1, Falasa 9, Iskra 5, Jeżyna 7, Ćwięka, Kogutowicz 6, Grabowski, Granat, Jędrzejewski, Batyra 2, Świstak, Wojkowski 4, Jagiełło. Trener: Tomasz Radowiecki.

Kary: 4 min. Karne: 3/3.

Sędziowali: Artur Jędrycha (Dąbrowa Górnicza) – Marcin Pytlik (Siemianowice Śląskie). Widzów: 100.

Nasi szczypiorniści wykonali zadanie i pokonali na wyjeździe przedostatni zespół w tabeli. Liderem naszego zespołu okazał się Damian Falasa, który zdobył aż 9 bramek.

W pierwszej połowie niespodziewanie w 8 min. gospodarze prowadzili 8:5, a w 20 min. 11:8. Na szczęście, między 20, a 30 min. zaliczyli niezwykły przestój w grze i ani razu nie pokonali naszego bramkarza. Tymczasem nasz zespół zdobył 10 bramek i dlatego do przerwy było 11:18.

Co ciekawe, drugą połowę KSZO przegrał 16:19, kończąc w ostatecznym rozrachunku spotkanie z czterobramkową przewagą. W samej końcówce ostrowczanie między 53, a 60 min. zdobyli tylko dwie bramki i dlatego taki, a nie inny wynik.

Piłkarze ręczni KSZO wygraną z AZSPR powrócili na fotel wicelidera. W przyszłą sobotę o 17.00 podejmują MTS Chrzanów.

Sekcja piłki ręcznej KS KSZO dziękuje Gminie Ostrowiec Świętokrzyski za wieloletnią współpracę i wsparcie finansowe, dzięki któremu może się rozwijać i osiągać sukcesy sportowe.