Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych (zdjęcia)

Przemarszem ulicami miasta przy akompaniamencie Orkiestry Dętej PSM I stopnia,  podopieczni Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim zainaugurowali obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Barwnym korowodem z symbolami obchodów – czterolistna koniczyną – uczestnicy dotarli do Kolegiaty św. Michała Archanioła, gdzie odbyła się Msza św. w intencji osób z niepełnosprawnościami. Jak mówił ks. Aleksander Zdun, w oczach Pana Boga wszyscy jesteśmy tacy sami i każdego z nas Pan Bóg wyposażył w rozmaite talenty. Podobne słowa do podopiecznych ZSS skierował w homilii ks. Piotr Klocek wskazując, że każdy człowiek jest najpiękniejszym i najlepszym stworzeniem Boga, bo to co go wyróżnia jest zdolność dzielenia się dobrem i wzajemną  miłością.

Po nabożeństwie uczestnicy radosnym marszem przeszli na ostrowiecki Rynek. Tam też wszystkich powitała dyrektor placówki Magdalena Wykrota –Skóra, a wśród gości byli: starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, członkowie zarządu powiatu: Agnieszka Rogalińska i Łukasz Dybiec, przewodniczący Rady Powiatu, Mariusz Pasternak, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa, Mariusz Łata, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Joanna Pikus oraz radny miejski Artur Zawadzki, a także przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr 12 z opiekunkami, którzy aktywnie włączyli się w obchody. Serdeczne słowa do uczestników skierowała  starosta Marzena Dębniak, która podkreśliła znaczenie Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych, wskazując jednocześnie szereg działań, które powiat ostrowiecki poprzez swoje placówki realizuje z myślą o osobach z niepełnosprawnościami.

Zwieńczeniem obchodów był taniec integracyjny uczestników na płycie Rynku oraz przekazanie wszystkim pamiątkowych upominków – breloczków z czterolistna koniczyną,  wykonanych przez podopiecznych Zespołu Szkól Specjalnych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.