Stracili prawa jazdy

W dniu 8 maja 2022 r., w Kurowie, na policyjnym mierniku prędkości zapisała się 42–latka, która kierowała osobowym marki KIA. Pomiar został wykonany o poranku na drodze krajowe nr 9.

-W tym samym dniu po południu na policyjny radar w Brzeziu natknął sie 24–latek kierujący toyotą –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP: w Opatowie. Obydwoje to mieszkańcy powiatu opatowskiego. Obydwoje przekroczyli prędkość dozwoloną w obszarze zabudowanym dokładnie o 57 km/h.

Zarówno 42-latka, jak i 24-latek ukarani zostali mandatami karnymi w kwotach po 1.500 zł, dostali po 10 punktów karnych, a ich prawa jazdy zostały zatrzymane na 3 miesiące.

W dniu 9 maja 2022 r., krótko po godz. 5, w Opatowie, policjanci zatrzymali 28–latka z powiatu staszowskiego. Kierujący renaultem miał w swoim organizmie prawie 0,4 promila alkoholu. W dalszą podróż pojechał już jako pasażer.

-W dniu 6 maja 2022 r., krótko po godz. 18, uwagę 49–latka zwrócił tor jazdy osobowej toyoty, która na drodze krajowej nr 77 na terenie powiatu sandomierskiego wykonywała niebezpieczne manewry –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik. Po przekroczeniu granicy powiatu Toyota zatrzymała się rejonie stacji paliw. Tam pojawili się już opatowscy policjanci, którzy poddali badaniu trzeźwości kierującą tym pojazdem.

Jak się okazało, siedząca za kierownicą toyoty 44–letnia mieszkanka powiatu sandomierskiego miała w swoim organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Kierujący, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu również stracili swoje uprawnienia. Czekają ich jeszcze wysokie kary finansowe i wieloletnie zakazy prowadzenia pojazdów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *