Kusząca pożyczka bez zbędnych formalności

Na początku maja 2022 r. 53-latka z powiatu opatowskiego, w aplikacji popularnego komunikatora internetowego natrafiła na ofertę pozabankowej pożyczki gotówkowej na preferencyjnych warunkach. Błyskawicznie straciła prawie 1.400 złotych.

-Tak się akurat złożyło, że 53-latka potrzebowała 50.000 złotych, zatem pożyczka bez BIK, z niskim oprocentowaniem i bez zbędnych formalności wydała się jej kuszącą propozycją –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP: w Opatowie. Na tyle kuszącą, że kobieta weszła w rozmowę z „pożyczkodawcą”, który przedstawił jej wstępne warunki otrzymania pieniędzy. 53-latka przystała na proponowane warunki. W pierwszej kolejności wpłaciła 380 złotych na podane przez rozmówcę konto tytułem ubezpieczenia pożyczki, następnego dnia 580 złotych za udzielenie tejże pożyczki, a trzeciego dnia kolejne 390 złotych za sfinalizowanie transakcji. Dodatkowo przesłała „pożyczkodawcy” również zdjęcie swojego dokumentu tożsamości. Niestety, po dokonaniu ostatniej wpłaty kontakt z rozmówcą się urwał. Kobieta nie otrzymała umówionej kwoty, a dodatkowo straciła swoje pieniądze.

Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi przy użyciu aplikacji internetowych. Szczególną ostrożnością należy się wykazać jeśli chodzi o operacje finansowe i przekazywanie danych osobowych. Jeśli nie będziemy ostrożni trafimy na długą listę ofiar bezwzględnych oszustów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.