Szczypiorniści KSZO wicemistrzami grupy D I ligi!

I liga piłki ręcznej. Grupa D. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – MTS Chrzanów 31:26 (15:14).

KSZO: Kijewski 1, Piątkowski, Wyrzykowski – Chmielewski 4, Falasa 2, Iskra 6, Jeżyna 5, Ćwięka 5, Cukierski, Kogutowicz, Grabowski, Dąbrowski, Batyra, Świstak, Wojkowski 8, Jagiełło. Trener: Tomasz Radowiecki.

Kary: 8 min. Karne: 2/2.

MTS: Górkowski, Plaszczak, Smaciarz – Wójcik 2, B.Skoczylas 1, Węgrzyn 4, Dobrzański 4, Franczak, Nowak 6, M.Skoczylas, Rusin 2, Kirsz 7, Słowikowski, Hardzina. Trener: Paweł Rokita.

Kary: 8 min. Karne: 3/2.

Sędziowali: Sebastian Pelc i Jakub Pretzlaf (obaj z Rzeszowa). Widzów: 150.

Piłkarze ręczni KSZO godnie zakończyli sezon. Pokonali dobry zespół z Chrzanowa i zakończyli rozgrywki historycznym wynikiem, najlepszym od awansu do II ligi w 2014 roku.  Z 46 pkt. na koncie zostali wicemistrzami grupy D I ligi.

Szczypiorniści z Chrzanowa na samym początku spotkania byli bardziej skuteczni i w 5 min. prowadzili 1:4. Do 21 min., kiedy to na tablicy świetlnej był wynik 11:11, toczyła się wyrównana i miła dla oka gra z obu stron. Później ostrowczanie uzyskali dwubramkową przewagę, schodząc ostatecznie na przerwę do szatni przy jednej bramce przewagi.

W drugiej połowie KSZO zaczął zdecydowanie lepiej grać w obronie. Pozwoliło to naszej drużynie od razu odskoczyć na kilka bramek przewagi. W 39 min. było już 21:17, w 46 min. 24:20. Goście walczyli jednak dzielnie i w 54 min., kiedy KSZO grał w osłabieniu,  doprowadzili do remisu 26:26. W samej końcówce Cabany nie zdobyli już ani jednej bramki, zaś ostrowczanie pięć i w ten sposób rozstrzygnął się mecz na korzyść podopiecznych trenera Tomasza Radowieckiego.

Na bohaterów meczu wyrośli w tym spotkaniu bramkarze obu zespół. O ile Marcin Górkowski świetnie ustawiał się do rzutów naszych graczy, o tyle Kasper Kijewski bronił bardziej spektakularnie, wychodząc obronną ręką w sytuacjach jeden na jeden i na dodatek broniąc rzut karny.

W pomeczowych rozmowach, jeszcze na gorąco, wszyscy podkreślali spore osiągnięcie szczypiornistów KSZO, którzy odnotowali najlepszy sezon w I lidze, choć w drugiej rundzie przydarzały się im wpadki. Do końca miesiąca potrwa roztrenowanie zespołu. Karol Szewczyk, wiceprezes KSZO ds. piłki ręcznej, podkreśla że z pewnością zmieni się nieco kadra na następny sezon. Trener Tomasz Radowiecki z kolei chciałaby, aby wszystkie kwestie kadrowe zostały dopięte jeszcze przed wakacjami.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.