OvE w „Zmianie Klimatu” (zapowiedź, wideo)

W dniu 21 maja br. o godz. 20 w Zmianie Klimatu” zagra skład OvE czyli The Overview Effects. Usłyszymy materiał z płyty „Without Territory”. Wstęp wolny.

OvE (The Over view Effect) to muzyczny kolektyw z Ostrzeszowa i okolic, którego członkowie mają bogate doświadczenie przede wszystkim na scenie rodzimego niezależnego rocka (m.in. Vermona Kids, Blue Raincoat, Lutownica, Low-Cut czy Let the Boy Decide). W tym kontekście muzyka OvE może zaskakiwać – ich debiutancka płyta, zatytułowana „Without Territory” (Baudrillard, anyone?), wypełnia energetyczna, dynamiczna i nastrojowa mieszanka jazzu, afrobeatu i psychodelicznego funku. Z jednej strony przywołuje na myśl klasyków spod znaku Budos Band i Antibalas, z drugiej zerka z szacunkiem w stronę spuścizny papieża afrobeatu Feli Kutiego. Z trzeciej strony, nasze skojarzenia biegną w stronę barwnych, zrelaksowanych kompozycji Jaga Jazzist.

W składzie the Overview Effect, oprócz podstawowych instrumentów, znajdziemy saksofony altowy i tenorowy, puzon oraz trąbkę. Zespół robi doskonały użytek z tego bogatego instrumentarium – całość jest kapitalnie zagrana i zaaranżowana, energiczne, transowe groove’y znakomicie uzupełniają się z kojącym, ciepłym brzmieniem dęciaków. Odbiór muzyki wzbogaca świetna oprawa graficzna autorstwa Dawida Ryskiego.

Print Friendly, PDF & Email