To była jazda „na wariata”

W dniu 14 maja 2022 r., przed godz. 18, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Kochanowskiego, ostrowieccy policjanci zatrzymali 34-letniego kierowcę pojazdu marki Mazda.

-Jak wynika ze wstępnych ustaleń mieszkaniec gminy Sienno mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie odważył się kierować swoim pojazdem –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Tego samego dnia do kontroli drogowej w miejscowości Grójec został zatrzymany kierowca mercedesa. Powodem interwencji było przekroczenie przez niego dopuszczalnej prędkości.

-W trakcie czynności mundurowi wyczuli silną woń alkoholu od prowadzącego niemieckie auto –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień. Badanie trzeźwości wykazało, że 42-letni ostrowczanin prowadził pojazd mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Obu nietrzeźwym kierującym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowani pojazdami.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *