Odnaleziono zaginionego pensjonariusza DPS-u

W dniu 18 maja 2022 r., tuż przed godz. 23, dyżurny opatowskiej komendy otrzymał informację, z której wynikało, że godzinę wcześniej z Domu Pomocy Społecznej w Czachowie oddalił się jeden z pensjonariuszy. Pierwsze czynności poszukiwawcze podjęte przez pracowników DPS-u nie przyniosły żadnego rezultatu, w związku z czym poproszono o wsparcie policjantów.

-Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie i jednostek podległych, wspierani przez druhów z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Ożarowa i Sobótki wraz ze specjalistycznym sprzętem, mimo pory nocnej rozpoczęli poszukiwania głuchoniemego 61-latka –mówi mł. asp. Katarzyna Czesana –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Krótko przed godz. 6 mężczyzna został odnaleziony na terenie kompleksów leśnych w odległości około 5 kilometrów od placówki, w której na stałe przebywa, przez patrol policji w składzie: mł. asp. Mateusz Papaj oraz mł. asp. Katarzyna Czesna – Wójcik. 61-latek został przekazany pod opiekę przybyłych na miejsce ratowników medycznych, którzy określili jego stan jako dobry, nie zagrażający życiu, a potem pod opiekę pracowników DPS-u.

Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Opatowie podinsp. Andrzej Skowroński złożył na ręce policjantów oraz strażaków, biorących udział w poszukiwaniach, serdeczne podziękowania.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.