Biegali z „Niebieskim Jeżykiem” (zdjęcia)

Ponad 70 zawodników wystartowało w biegu charytatywnym na Gutwinie  podczas Pikniku Sportowo – Integracyjnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem i Innymi Niepełnosprawnościami, działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zawodnicy mieli do wyboru – bieg na 5 km, marsz nordic walking na 5 km lub jazdę na rowerze na odcinku 7 km.  

Imprezę otworzyły – Dorota Barańska – Balin, prezes Stowarzyszenia „Niebieski Jeżyk” oraz Katarzyna Krzyżanowska, dyrektor Specjalnego  Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, w asyście wicestarosty Andrzeja Jabłońskiego i Tomasza Gębki zastępcy naczelnika Urzędu Miasta.

– „Niebieski Jeżyk” od siedmiu lat wspiera osoby z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami poprzez różne formy edukacji, lecznictwa, rehabilitacji oraz opieki, a także integruje lokalne środowisko. Dzisiaj wraz z naszymi partnerami Stowarzyszeniem OstroBiec i Ostrower, które od wielu lat promują sport w naszym mieście, łączymy mieszkańców  w duchu sportowej integracji i akcji charytatywnej na rzecz podopiecznych SOSW – mówiła Dorota Barańska – Balin, prezes Stowarzyszenia „Niebieski Jeżyk”.

-Już po raz drugi organizujemy Piknik Sportowo – Integracyjny na Gutwinie i chcemy poza promowaniem aktywnych form spędzania wolnego czasu wśród mieszkańców, zachęcić również to wspierania osób z niepełnosprawnościami.  W tym roku cel jest szczytny, gdyż zebrane podczas imprezy środki zostaną przeznaczone na doposażenie sali ćwiczeń korekcyjnych naszego ośrodka.  W ubiegłym roku zawodnicy biegali dla Bartka, podopiecznego naszego ośrodka, a dzięki zebranym datkom udało się wesprzeć rehabilitację chłopca. Mamy nadzieję, że Piknik na stałe wpisze się w kalendarz imprez i w życie miasta – mówiła Katarzyna Krzyżanowska, dyrektor SOSW.

Silny wiatr i chwilami straszące deszczem ciemne chmury nie wystraszyły ani organizatorów, ani uczestników Pikniku. Z każdą minutą Ośrodek Rekreacyjno – Wypoczynkowy na Gutwinie przyciągał coraz więcej mieszkańców. Wśród zawodników nie zabrakło ducha  sportowej rywalizacji. Do akcji charytatywnej włączyli się także samorządowcy: członek zarządu powiatu, Agnieszka Rogalińska, oraz radni Marcin Jabłoński, Dariusz Czupryński, Mariusz Łata i Kamil Stelmasik. Tradycyjnie brawurowo prowadzący imprezę Piotr Wójtowicz, zachęcał uczestników do korzystania z atrakcji i odwiedzania licznych stoisk. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Milkowie częstowały  przygotowanymi przez siebie smakołykami. Na stoisku Zespołu Szkół Specjalnych odbywał się kiermasz zabawek, SOSW przygotowało kiermasz ciast, Niepubliczne Technikum ZDZ zapraszało najmłodszych do malowania twarzy i robienia fryzur. Atrakcją stoiska Nadleśnictwa był pies myśliwski.

Wszystkich uczestników łączył duch dobrej zabawy i niesamowita atmosfera.

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy puchary. W biegu na 5 km I miejsce zajął Paweł Telka, II miejsce – Karol Gębka i III miejsce – Norbert Łojek. W marszu nordic walking – I miejsce Remigiusz Woźniak, II miejsce – Anna Kępczyńska i III miejsce -Antoni Maciejko.  Trasę rowerową o długości 7km najszybciej pokonał Łukasz Gawlak, II miejsce zajął Adam Skrok i III miejsce Grzegorz Grąbkowski.

-Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów Pikniku – Urzędu Miasta z panem prezydentem Jarosławem  Górczyńskim  i Starostwa Powiatowego z panią starostą Marzeną Dębniak, którzy objęli patronat  nad naszą imprezą , a także  do naszych partnerów –  Stowarzyszenia OstroBiec i Ostrower,  Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski i Miejskiego Ośrodka Sportu – Rekreacji. Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz uczestnikom Pikniku, którzy zachcieli dołożyć swoją „cegiełkę” oraz spędzić ten czas z nami – mówiły K. Krzyżanowska, dyrektor SOSW i Dorota Barańska – Balin prezes „Niebieskiego Jeżyka”.

Print Friendly, PDF & Email