Ostrowiec Świętokrzyski wyróżniony na Kongresie Perły Samorządu

Podczas kongresu Perły Samorządu, odbywającego się w Gdyni już po raz szósty, poznaliśmy wyniki 10. edycji rankingu Perły Samorządu. Znów mamy dobre wiadomości dla Ostrowca Świętokrzyskiego.
– Otrzymaliśmy wyróżnienia, nazwane Perłami Samorządu, w dwóch kategoriach: najlepsze miasto oraz włodarz miasta – nie kryje swego zadowolenia prezydent Jarosław Górczyński. -Jury konkursu brało pod uwagę kompleksowe zarządzanie miastem, praktycznie wszystkie wskaźniki, które są mierzalne i obiektywne. Było to 130 pytań w specjalnej ankiecie online z zakresu inwestycji, gospodarowania mieniem i finansami, obsługą klienta przez Urząd i jednostki, czasem oczekiwania na wydawanie decyzji, jakością usług komunalnych, dostępnością cyfrową, programami wsparcia gospodarki w czasie pandemii i wieloma innymi kwestiami.


Przypomnijmy, że w zeszłym roku prezydent Jarosław Górczyński był głównym laureatem tego konkursu, natomiast w tym roku tego zaszczytu dostąpili: Beata Klimek, prezydent miasta Ostrów Wielkopolski oraz Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 
– Usłyszałem w tym roku pod adresem naszego miasta wiele miłych słów, co nie ukrywam było bardzo przyjemne i budujące. To tak naprawdę nagrody nie osobiście dla mnie, ale dla całego miasta i wszystkich mieszkańców – relacjonuje prezydent Jarosław Górczyński.
Kongres Perły Samorządu organizowany przez miasto Gdynia oraz Dziennik Gazeta Prawna należy do najbardziej znaczących w kraju.
– Ten kongres to przede wszystkim okazja do debaty o tym, co najważniejsze dla polskiego samorządu – dziś i w przyszłości. Partnerstwo z „Dziennikiem Gazetą Prawną” daje tę przewagę, że możemy rozmawiać także w gronie ekspertów. To również okazja do tego, żeby spotkać się z kolegami i koleżankami z samorządów, wymienić doświadczenia, podzielić się opiniami. To bardzo cenne, szczególnie w tak trudnych i zmiennych czasach – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
– Podczas Pereł Samorządu spotykają się samorządowcy i przyjaciele samorządu, do których się zaliczamy, po to, aby wymieniać się przemyśleniami, inspiracjami, pomysłami, dobrymi praktykami. Jeśli chodzi o tematy naszych dyskusji – odpowiadają temu, jaka jest dzisiaj agenda w samorządach. Mówiliśmy o kryzysie uchodźczym, wyzwaniach, które on przyniósł. Porozmawialiśmy też o pieniądzach. Rozmawiamy o nich zawsze, ale to temat, który z roku na rok staje się coraz pilniejszy dla samorządów i wspólnot lokalnych. Rozmawialiśmy również o Polskim Ładzie i jego konsekwencjach. Myślę, że skupiliśmy się też na relacjach władzy centralnej z władzą samorządową – mówi Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny „Dziennika Gazety Prawnej”. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *