Remont ulicy na osiedlu Spółdzielców

Końca dobiegają prace remontowe przy wewnętrznej drodze bocznej odchodzącej od ulicy Iłżeckiej (dojazd do Ostrowieckiego Kombinatu Budowlanego) na terenie osiedla Spółdzielców w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jak zapowiedział prezydent Jarosław Górczyński, to jedna z osiedlowych, małych ulic, które zmieniają obecnie swój wizerunek.

Długość remontowanego odcinka wynosi 110 metrów bieżących przy szerokości średnio 3,5 metra. Wykonywane prace obejmują: frezowanie starej nawierzchni asfaltowej, ułożenie nowej nawierzchni asfaltowej o grubości 5 centymetrów, wyregulowanie wysokościowe studzienek.

Zadowolenia z realizacji nie kryją mieszkańcy okolicznych bloków, ale także radny Aron Pietruszka, który interpelował o remont tego ciągu komunikacyjnego.

– Cieszę się, że interpelowana przeze mnie inwestycja doczekała się realizacji, a mieszkańcy bloków Iłżecka 69 i 71 mogą się cieszyć z nowej nakładki- mówi radny Aron Pietruszka. Wyremontowany został odcinek należący do gminy, liczę, że inni zarządcy w tym OSM pójdą tym przykładem i cała droga od ulicy Iłżeckiej zyska nowy blask.

Szczególną uciążliwość stwarzały olbrzymie kałuże, które zbierały się po wszystkich większych opadach deszczu.

– Cieszy mnie, że prezydent Jarosław Górczyński reaguje na prośby radnych i mieszkańców- mówi radny Aron Pietruszka.

Print Friendly, PDF & Email