Odnaleziony przez policjantów 71-latek wrócił do swojej rodziny (zdjęcia)

W dniu 27 maja 2022 r., o godz. 8, dyżurny opatowskiej komendy otrzymał sygnał o zaginięciu 71-latka, który wyszedł z domu poprzedniego dnia o godz. 20.30 i nie wrócił.

-W poszukiwaniach, w pierwszych godzinach, udział wzięło 71 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie, przewodnik z psem służbowym ze stanu Komendy Miejskiej w Kielcach oraz operatorzy z dronem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. W porze nocnej oraz kolejnych dniach, poszukiwania kontynuowane były przez 9 przewodników z 4 psami ze Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT, policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, a w dniu 29 maja 2022 r. w związku z poprawą warunków pogodowych do poszukiwań zadysponowany został również śmigłowiec z Komendy Głównej Policji. Policjantów biorących udział w poszukiwaniach wspierali również strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz sąsiedzi zaginionego i mieszkańcy pobliskich miejscowości.

W trzeciej dobie poszukiwań policjanci otrzymali sygnał, że w Modliborzycach mógł pojawić się zaginiony. We wskazane miejsce niezwłocznie udał się asp. Krystian Krzyżanowski, który wstępnie potwierdził, że jest to poszukiwany pan Wiesław. Policjant udzielił 71-latkowi pierwszej pomocy przedmedycznej. Po sprawdzeniu tożsamości mężczyzna, w stanie ogólnego osłabienia i wychłodzenia organizmu, został przewieziony do szpitala.

Komendant Powiatowy Policji w Opatowie nadkom. Wojciech Szymczak składa na ręce policjantów, strażaków oraz wszystkich osób zaangażowanych w poszukiwania pana Wiesława Bugaja serdeczne podziękowania.

Print Friendly, PDF & Email