Podstępna aplikacja sprzedażowa

W dniu 28 maja 2022 r. do ostrowieckiej komendy zgłosiła się 30-letnia mieszkanka miasta, która zgłosiła włamanie na swoje konto bankowe. Do przestępstwa miało dojść w nocy z 27 na 28 maja 2022 r., a  sprawca zaciągnął pożyczkę w kwocie blisko 18.500 złotych.

-Zaniepokojona przychodzącymi nad ranem z banku wiadomościami sms, natychmiast skontaktowała się z pracownikiem infolinii celem wyjaśnienia sytuacji –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W trakcie rozmowy 30-latka dowiedziała się, że ktoś zaciągnął na nią w banku kredyt i wypłacił już ponad 12.000 złotych. Zgłaszająca natychmiast zablokowała konto i resztę niewypłaconych środków. Kolejno ostrowczanka oświadczyła, że do włamania na jej konto prawdopodobnie doszło w momencie instalacji przez nią aplikacji sprzedażowej. W czasie wypełniania formalności podała tam numer swojej karty bankomatowej oraz jej datę ważności. Łącznie straciła ona ponad 12.000 złotych.

Policjanci apelują: jeśli korzystamy z aplikacji sprzedażowej, czytajmy regulamin korzystania z niej. Zwróćmy uwagę na zapisane tam zasady kupna i sprzedaży. Pamiętajmy o podstawowych zasadach zachowania ostrożności przy wypełnianiu formalności.

Print Friendly, PDF & Email