Ponad 15 milionów dla powiatu ostrowieckiego

Ponad 15 milionów złotych otrzyma powiat ostrowiecki z puli dofinansowania w ramach Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Na liście znalazły się dwa zadania, o które wnioskował zarząd powiatu. Pierwsze z nich dotyczy rozbudowy drogi powiatowej w kierunku Starej Dębowej Woli, łączącej powiat ostrowiecki z powiatem lipskim. W zakresie prac znajduje się wykonanie ścieżki rowerowej oraz chodnika dla pieszych o długości 3,2 km. Przyznane środki to 4 mln 750 tysięcy złotych. Druga inwestycja to przebudowa starodroża drogi Nr 9, łączącej trzy gminy – Ostrowiec Świętokrzyski, Bodzechów i Kunów. Prace obejmą przebudowę drogi na odcinku 2,5 km wraz ze skrzyżowaniami, zjazdami oraz zatokami autobusowymi. Starosta ostrowiecki Marzena Dębniak nie kryje zadowolenia. Są to dwie ważne inwestycje z punktu widzenia bezpieczeństwa mieszkańców.

-Bardzo się cieszę, że otrzymaliśmy środki na te dwa zadania. Droga w kierunku Starej Dębowej Woli, ze ścieżką rowerową i chodnikiem dla pieszych to ważna inwestycja. W tym roku wykonujemy drogę w Nowej Dębowej Woli, więc będzie to już ładny i bezpieczny odcinek nowych dróg, którymi będzie można organizować wycieczki rowerowe. Zadanie przebudowy starodroża chyba nie wymaga uzasadnienia. Droga jest w fatalnym stanie. Gmina Ostrowiec otrzymała środki na przebudowę ul. Sienkiewicza, więc być może uda nam się skoordynować te działania, aby również powstał piękny odcinek nowych dróg, z których bezpiecznie będą mogli korzystać mieszkańcy – mówiła starosta Marzena Dębniak.

Jeszcze w tym roku rusza przygotowania dotyczące procedur przetargowych. Sfinalizowanie inwestycji nastąpi w przyszłym roku.

Print Friendly, PDF & Email