Kierowcy: „Masakra!” Gigantyczne korki po zamknięciu łącznicy wezła Brezelia

Zgodnie z deklaracjami kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w minionym tygodniu w związku z budową „małej obwodnicy Ostrowcu Świętokrzyskiego” nastąpiło zamknięcie łącznicy węzła Brezelia. Reakcja kierowców na utrudnienia w ruchu jest jednoznaczna, a najczęściej padające słowo podsumowujące powstające korki to „Masakra!”.

W mediach społecznościowych zaczęła się też licytacja, kto w dłuższym czasie pokonał odcinek przebiegający przez „wiadukt”, Sandomierską i Zygmuntówkę. Odcinek Bodzechów – Ostrowiec Świętokrzyski, według jednego z komentujących pokonał w godzinę, kolejny mówi natomiast o dwugodzinnej podróży na trasie z Ożarowa do naszego miasta. W godzinach szczytu wyjazd z ul. Denkowskiej do Opatowskiej to 30- 40 minut. Korki na ulicach: Sandomierskiej i Zygmuntówka nie do pokonania, to kolejne z dziesiątek, jak nie setek komentarzy. Kierowcy pokonujący tę trasę, chociażby dwa razy dziennie, chcąc dojechać i wrócić z pracy nie wyobrażają sobie, że taka sytuacja będzie się utrzymywać aż do końca roku.
Przypomnijmy, że nastąpiło zamknięcie łącznicy węzła Brezelia komunikującej drogę wojewódzką nr 755 (ul. Zygmuntówka) z ul. Jana Piwnika „Ponurego”. Ruch na wprost drogą wojewódzką nr 755 pod wiaduktem węzła odbywa się jak dotychczas, w obu kierunkach z możliwymi przewężeniami i ograniczeniami prędkości.
Zamknięte zostały wjazdy na węzeł (wiadukt) od ulicy Zygmuntówka (od DW755) i od ulicy Jana Piwnika „Ponurego”. Oznakowany objazd poprowadzony został od ulicy Samsonowicza i Jana Piwnika, Aleją 25-lecia Wolności, Aleją 3-go Maja (DK9) ulicą Sandomierską (DK9) i ulicą Zygmuntówka.


Realizacja małej obwodnicy i pojawiające się utrudnienia wywołały też szereg refleksji co do sytemu dróg prowadzących do Ostrowca Świętokrzyskiego, sprowadzających się do potrzeby budowy dużej obwodnicy miasta, która od lat nie może przebić się do strategicznych dokumentów, z szansą na realizację.
– Ta inwestycja właśnie pokazuje niesprawiedliwości podziału środków publicznych na budowę dróg krajowych w Polsce- pisze na naszym profilu facebookowym, jeden z czytelników. To jest zadowolenie się okruchami ze stołu, gdy wszyscy jedzą do syta. Aktualnie realizowana mała obwodnica Ostrowca niewiele zmienia. Dalej ruch zostaje w mieście. Najważniejsze nie łączy miasta, które ma potencjał z siecią TEN-T za pomocą przyjętych odcinków: Starachowice i Wąchock. Zamiast budować tę pseudodrogę, która obecnie się dzieje, było zdecydować się na odcinek budowy dwujezdniowej dk9 na odcinku Brody Opatów wraz z obwodnica Ostrowca. (…) DK9 zwłaszcza na odcinku Rudka- Rudnik to ruina? Na dk 78, dk 73, dk 22 powstaje po 4-5 obwodnic, przebudowując niemal całe ciągi. 14 miejscowości mających już dostęp do drogi ekspresowej otrzyma kolejne obwodnice. A tu mówią, żeby się cieszyć z tego, że po 20 latach dają okruchy na 2 km
drogi, która niewiele wnosi… 

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Kierowcy: „Masakra!” Gigantyczne korki po zamknięciu łącznicy wezła Brezelia

 • 31 maja 2022 at 10:15
  Permalink

  To może niech ktos zaprotestuje pisze do GDDKiA ??? Gdzie sa nasi politycy? Duża obwodnica powinna natychmiast otrzymać finansowanie z jednego prostego powodu. Jako jedna z niewielu a może i jedyna planowana droga w Polsce ma pełną dokumentację, projekt, zezwolenia środowiskowe itd…. brakuje tylko pieniędzy a właściwie nie pieniędzy tylko 1 decyzji durnych pisowskich politykierow z Warszawy.

  • 10 czerwca 2022 at 04:37
   Permalink

   Widzisz nerwowy działaczu spoleczny problem, lecz widzisz go odwrotnie. Lepiej, a nawet znacznie było by lepiej, gdyby nie było dokumentacji, a były pieniadze. Twoje nerwy zncza tyle ile ten projekt bez pieniedzy. Zamiast sie wytrzasać weź koszyczek i w zdłuż tego zatoru przejdź sie z zimnymi napojami, lodami, kwiatami, czy myj szyby i zbieraj na realizacje tego projektu. Zarobione sianko uczciwie, jesli to mozliwe, zbieraj na budowe obwodnicy. Ktos kto projektuje drogi krajowe ma w gdziesiu Twoje dąsy, bo ty chcesz. Ma priorytety i być może, jesli kiedyś, w trakcie zostana jakieś wolne środki, a to miejsce wyda sie bardziej priorytetowe do udrożnienia niż inne i urzednicy miejscy bedą czujni i bedą mieli zebrane z Twoich kanapek, lodów, czy chłodnych napojów jakieś środki i jakieś z inąd, bo innym tez może przyjdzie taki pomysł żeby na to zbierać, np na festynach, czy letnich koncertach, czy sponsorowanych zapasach w błocie, lub w kisielu najlepiej w mokrej podkoszulce, np po miedzy sekretarkami konkurencyjnych partii, co mogło by od razu przynieść duży dochód na ten cel i to sie zepnie z tym co zaoszczedzone i tym gotowym projektem, to bedziesz mógł powiedzieć ze cos dla miasta zrobiłeś. Póki co Twoje skamlenie jest jedynie godne współczucia. A jeśli jesteś dorosły to nawet nie wypada tak skamleć. Twoje świadczenia socjalne zrypały Ci swiatopoglad dotyczacy stąpania po twardym gruncie. Ps. Przepraszam panie sekretarki nie chcialem nikogo obrażać, czy lekceważyć, chciałem tylko pokazać ze pijar i czasami nawet z pozoru głupi pomysł może zawierać tajemnice do sukcesu. Ja nie mam wątpliwosci że taka impreza zebrała by środki na co najmniej scieżke rowerową i miała pozytywny wpływ na zrelaksowanie organizmu i antrakt od pracy siedzącej. Sekretarki pomagają zebrac środki na obwodnice. To jakoś brzmi miało by wydźwiek. Bylo by takie amerykanckie. Zawody wędkarskie raczej nie zrobily by takiego show. A już napewno nie załatwi sie tego skamleniem.

 • 31 maja 2022 at 15:13
  Permalink

  Mostowa by chociaż trochę spraw załatwiła

Comments are closed.