326 uczestników niedzielnego MosirGutwinRun 2022

Zakończyły się internetowe zapisy do 2. rundy cyklu „X MosirGutwinRun 2022 – Maraton i Półmaraton na raty”. Udział w biegu na dystansie 10km potwierdziło 90 osób, do biegu na 5km zgłosiło się 151 osób, natomiast do marszu Nordic Walking 85 osób. Zapisy do biegów dzieci (do 12 lat) na dystansach od 100 do 1000 metrów prowadzone będą w dniu imprezy w godzinach 10.00 – 11.30.

Każdy nowo zapisany uczestnik zobowiązany jest odebrać w dniu imprezy w biurze zawodów numer startowy z czipem mierzącym czas. Odbiór w/w numerów odbywać się będzie zgodnie z poniższym harmonogramem. Koszt numeru to 5zł, płatne wyłącznie gotówką. Numery startowe odebrane podczas pierwszego startu należy zachować na kolejne rundy (obowiązują te same w całym cyklu – tego samego roku), dlatego osoby, które potwierdziły on-line swój udział w 2. rundzie i mają już swój numer odebrany przed 1. rundą, nie muszą w niedzielę zgłaszać się do biura zawodów.
W biurze zawodów można i należy dokonać zgłoszenie drużyny do klasyfikacji rodzinnej. Skład drużyny rodzinnej może się w każdej rundzie nieco różnić. Dopuszczalne są też „zmiany ról” wewnątrz teamu (wskazania innego członka rodziny do rywalizacji na trasach 10 i 5km).
Przypominamy, że ideą prowadzenia tej klasyfikacji jest promocja biegania całymi rodzinami. Drużyna rodzinna musi składać się z co najmniej dwóch osób spokrewnionych ze sobą w linii prostej (np. dziecko + rodzic(e) + dziadek, dzieci + rodzic(e) + babcia, wnuczek + dziadek, wnuczek + babcia, rodzeństwo, małżeństwo).
Warunkiem koniecznym do sklasyfikowania teamu w danej rundzie cyklu jest zaliczenie biegu na dystansie 10km oraz biegu lub marszu na dystansie 5km przez dwie różne osoby. Udział w zabawie więcej niż dwóch osób pozwala na gromadzenie punktów bonusowych.
O ostatecznej lokacie w klasyfikacji rodzinnej cyklu zdecyduje największa suma punktów zdobytych podczas czterech z sześciu rund (w przypadku zaliczenia więcej niż czterech rund brane będą pod uwagę tylko cztery najlepsze wyniki punktowe).
Program imprezy:
8.30 – 9.45: potwierdzenie udziału w biegu na 10 km i odbiór numerów startowych,
10.00 – 11.30: bieg na dystansie ok. 10 km,
10.00 – 11.30: potwierdzenie udziału w biegu na 5 km i w biegach dla dzieci oraz odbiór numerów startowych,
11.30 – 11.55: biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 do 1000 m.
12.00 – 13.00: bieg i marsz Nordic Walking na dystansie ok. 5 km.
Sprawdź: Lista startowa | Regulamin | Regulamin Klasyfikacji Rodzinnej

Print Friendly, PDF & Email