Dzielili się darem życia

Blisko 11 litrów krwi oddali uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas zbiórki, która odbyła się w szkole. W akcji wzięło udział 30 osób i jak potwierdza opiekun szkolnego Koła Honorowych Dawców Krwi, Magdalena Rafalska, nikogo nie trzeba było przekonywać do udziału w akcji. To pierwsza akcja w szkole po czasie pandemicznej izolacji.

-Młodzież naszej szkoły bardzo chętnie bierze udział w akcjach zbiórki krwi. Oni wiedzą , jak bardzo jest ona potrzebna i że brakuje krwi w magazynach, a jest to lek, którego nie da się pozyskać w inny sposób. Stąd też nikogo nie trzeba namawiać, uczniowie sami się zgłaszają – mówiła Magdalena Rafalska.

Szkolny Klub HDK został założony w 1979 r. Za dwa lata będzie obchodził 45 –lecie istnienia. Pierwszą zbiórkę krwi w szkole zorganizował Zdzisław Terpiłowski.

-Cieszy nas, że młodzież szkoły nieprzerwanie kontynuuje te akcje, zapoczątkowane przez naszego kolegę. To bardzo ważne, aby zachęcać innych i krzewić ideę krwiodawstwa w kolejnych pokoleniach. Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie Rafalskiej i uczniom szkoły za zaangażowanie w tą wielką misję i za  bardzo dobrą współpracę – mówili Janusz Czupryński, Zygmunt Tobiasz i Bogdan Wilczyński z Komisji rewizyjnej HDK.

Satysfakcji z udziału w akcji nie też kryli uczniowie – Jacek Piórkowski i Jan Prokop. Jak mówili jeśli można, to trzeba pomagać innym, dzieląc się darem życia, z tymi którzy tego potrzebują. Zebrana podczas akcji krew trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Kielcach.

Zadanie zostało sfinansowane z budżetu gminy Ostrowiec Świętokrzyski pn. „ Swoją krew przekazujesz – ludziom życie ratujesz”.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *