Wielki sukces i wielki pech Aliny Pożogi

W Radomsku odbyły się XXXII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters w podnoszeniu ciężarów. Z bardzo dobrej strony pokazała się Alina Pożoga – rodowita kunowianka, ale obecnie mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego, a na co dzień nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika.
-W kategorii do 64 kg zajęłam 1 miejsce – mówi Alina Pożoga. -Po rwaniu miałam 5 kg przewagi nad drugą, a 10 kg nad trzecią sztangistką. W podrzucie już pierwsze podejście dawało mi złoty medal w dwuboju. Drugie podejście w podrzucie nie zaliczyli mi, choć tak naprawdę nie było powodów żeby go spalić. W trzeciej próbie podczas poderwania sztangi doznałam kontuzji zerwania przyczepu udowego mięśnia pośladkowego wielkiego. Start w zawodach był kwalifikacją do mistrzostw Europy. Kwalifikacje zrobiłam, lecz kontuzja prawdopodobnie wykluczy mnie z udziału w nich.
Przypomnijmy, że Alina Pożoga w 2017 roku zdobyła w szwedzkim Halmstad dwa srebrne medale podczas Mistrzostw Europy Masters w Podnoszeniu Ciężarów i Pucharu Świata. Nasza zawodniczka występowała wtedy w kategorii wiekowej 35-39 lat i wagowej do 69 kg.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.