Aktywność z Akademią Pełną Zdrowia (zdjęcia)

240 mieszkańców powiatu ostrowieckiego rozpoczęło zajęcia fizyczne w ramach Programu Profilaktyki Akademia Pełna Zdrowia, w panelu „Czas na aktywność”. Ich inauguracja  odbyła się w gościnnych obiektach Zespołu Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika z udziałem: starosty ostrowieckiego Marzeny Dębniak, członka zarządu powiatu Agnieszki Rogalińskiej, naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, Mariusza Łaty, dr Katarzyny Kowalskiej z Referatu Zdrowia oraz dyrektor szkoły Małgorzaty Węglewicz.

Zajęcia odbywają się w trzech grupach, dwa razy w tygodniu i będą trwały przez okres pięciu miesięcy z przerwą wakacyjną. Prowadzą je znakomite instruktorki – dr Aneta Zapała – Wiecheć i mgr Agnieszka Sołtys.

Jak mówiła starosta Marzena Dębniak zajęcia aktywności fizycznej co roku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i nikogo nie trzeba przekonywać, że ruch to zdrowie.

-Cieszy mnie, że co roku na naszą propozycję zajęć aktywności fizycznej odpowiada tak wiele osób. Regularne ćwiczenia pozwalają na jak najdłuższe utrzymanie dobrej kondycji, do czego zachęcamy mieszkańców, by mogli długo cieszyć się dobrym zdrowiem – mówiła starosta M. Dębniak.

 Zajęcia aktywności fizycznej dedykowane są osobom z chorobami cywilizacyjnymi. Zwieńczeniem inauguracyjnego spotkania było przekazanie przez przedstawicieli samorządu powiatowego drobnych upominków dla wszystkich uczestników zajęć.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.