„Świętokrzyskie Orły” zagrają w Opatowie

Rozpoczęła się druga edycja największego w województwie świętokrzyskim piłkarskiego turnieju z udziałem piłkarzy U-11. Nadlaciały „Świętokrzyskie Orły”, by w Otwartych Mistrzostwach Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski stoczyć rywalizację o cenne nagrody. Tym razem mecze eliminacyjne i finałowe w duchu fair play, organizowane na najwyższym poziomie, rozgrywane będą aż w siedmiu miastach cudownej Ziemi Świętokrzyskiej. Turniej z pewnością, tak jak rok temu, przykuje uwagę nie tylko młodych piłkarzy, ale trenerów, szkoleniowców, władze samorządowe i samych kibiców piłki młodzieżowej. Do udziału w turnieju zaprasza Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu Anna Krupka, Starostowie, Prezydenci i Burmistrzowie miast współgospodarzy turnieju oraz Fundacja „Aktywni dla Polski”, która słynie nie tylko z mistrzowskiej organizacji zawodów w całej Polsce, ale i profesjonalnego postrzegania potrzeb amatorskiego sportu młodzieżowego, dając młodym sportowców w tych trudnych czasach jakże potrzebną dawkę aktywności, pozytywnej energii i szansę zagospodarowania wolnego czasu!

„Świętokrzyskie Orły” 2022, to Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski, składające się z cyklu turniejów piłkarskich w kategorii U-11, które w czerwcu i we wrześniu odbędą się w województwie świętokrzyskim. W turniejach udział weźmie półtora tysiąca dziewcząt i chłopców! Turniej rozgrywany będzie na sześciu stadionach w Świętokrzyskiem: w Końskich (4 czerwca), w Opatowie (11 czerwca), w Ostrowcu Świętokrzyskim (25 czerwca), w Starachowicach (27 sierpnia), w Staszowie (10 września), w Jędrzejowie (17 września).

Turnieje piłkarskie zostaną przeprowadzone na najwyższym poziomie organizacyjnym i sportowym ze znakomitą oprawą oraz masą atrakcji i niespodzianek. Wszystko po to, by jak najbardziej zachęcać nasze dzieci do prawdziwej rywalizacji sportowej. Ceremonie wręczenia nagród będą godne finału Ligi Mistrzów, a podczas turniejów nikt nawet przez chwilę nie będzie się nudzić.

Oprócz edukacji piłkarskiej, turnieje promują wzorce zachowań, które ważne są nie tylko na boisku, ale i poza nim, w codziennym życiu. Wzorem ubiegłego roku każdy z turniejów będzie promował pamięć o regionalnych polskich bohaterach. Podczas zawodów upamiętnione zostaną postacie Wacława Króla, Adama Bienia, Jana Piwnika, ks. Kazimierza Sykulskiego i Stefana Artwińskiego. Nad przebiegiem zawodów czuwać będą doświadczeni animatorzy, trenerzy, instruktorzy oraz sędziowie. Wszystko po to, aby dzieci w bezpieczny sposób mogły świetnie się bawić. W przerwach między meczami i rywalizacją na boisku w ramach dodatkowej aktywności będzie można wziąć udział w Sportowych Piknikach Wolności.

Możliwość sprawdzenia się w sportowej rywalizacji, to nie wszystko co oferują turnieje. Młodzi piłkarze mają okazję do spotkania z idolami. Rok temu gościem specjalnym oraz animatorem turniejów był popularny youtuber Kacper Misztal – QESEK oraz Łukasz Chwieduk, zawodnik freestyle futbolu, który pokazał kilka swoich niezwykłych sztuczek.

Wszystkie drużyny otrzymają pakiety startowe, w skład których wejdzie posiłek oraz cenne sportowe upominki. Na najlepsze zespoły czekają medale, puchary oraz cenne nagrody w postaci pokaźnych voucherów na sprzęt sportowy. Każda z drużyn składać się będzie z sześciu zawodników w polu i bramkarza, a mecze będą trwały dwadzieścia minut bez przerwy.

Zapisy ruszyły na www.aktywnidlapolski.pl, a o udziale  w turniejach decydować będzie kolejność zgłoszeń. Udział w turniejach jest bezpłatny. Impreza współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W pierwszej edycji „Świętokrzyskich Orłów” do finału rozgrywanego w Kielcach awansowało 16 drużyn. W meczu o Mistrzostwo Piłki Nożnej Puchar Wolnej Polski młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej PAS ze Skarżyska pokonali Juventę Starachowice 4:1. Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju okazał się Adam Wulczyński z Juventy Starachowice, a najlepszym bramkarzem został uznany Hubert Regiec z ekipy KS Niedzica. Drużyna z Niedzicy otrzymała również nagrodę Fair Play.

W minioną sobotę, 4 czerwca. na obiektach ZOSiR w Końskich rozpoczęliśmy drugą edycję „Świętokrzyskich Orłów” – Otwartych Mistrzostw Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski 2022. Zawody zakończyły się zwycięstwem drużyny ze Stadnickiej Woli, która w finale wygrała po emocjonujących rzutach karnych. To był prawdziwe sportowy  i rekreacyjny dzień w Końskich i szkoda tylko, że młodych piłkarzy musiał hartować momentami obficie padający deszcz. Ale po kolei…

Najpierw rozgrywki toczyły się w czterech grupach eliminacyjnych.

W grupie A zagrały takie zespoły, jak Nieświń, Dziebałtów A, SP Nr 1 B Końskie, Kazanów A.  W grupie B rywalizowały ekipy Pomykałowa, Modliszewic, Dziebałtowa B, SP Nr 2 A Końskie. W grupie C zagrały drużyny z Bedlna, Stadnickiej Woli A, SP Nr 2 B Końskie i  Modliszewic A. Z kolei w grupie D boje toczyły drużyny z Rogowa, Kazanowa B, Stadnickiej Woli B i SP Nr 1 A Końskie.

O ile w grach grupowych można było zaobserwować jeszcze pewne różnice w poziomie gry, o tyle trzy z czterech spotkań ćwierćfinałowych były już niezwykle zacięte.

Los sprawił, że na tym etapie rozgrywek skojarzył w rywalizacji aż trzy drużyny z tych samych miejscowości. Ekipa A z Dziebałtowa pokonała ekipę B 3:0, a SP Nr 2 A z Końskich SP Nr 1, też, z Końskich 4:2. Natomiast drużyna A ze Stadnickiej Woli zwyciężyła skromnie, bo 1:0, drużynę B.

W czwartym spotkaniu ćwierćfinałowym SP Nr 1 A Końskie pokonała Bedlno 10:1.

Emocje towarzyszyły nam w grach półfinałowych. W pierwszym z nich, pomiędzy drużyną A z Dziebałtowa, a SP Nr 1 A Końskie  po remisie 0:0 w regulaminowym czasie gry o rezultacie rozstrzygnęły rzuty karne. 2:0 triumfowała w nich ekipa z Końskich. W drugim półfinale łatwe zwycięstwo, bo 7:0, zanotowała Stadnicka Wola A nad SP Nr 2 A Końskie.

Emocje sięgały zenitu w finałowych pojedynkach.

W meczu o 3 miejsce Dziebałtów A pokonał SP Nr 2 A Końskie 2:0.

W ścisłym finale po regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. W rzutach karnych Stadnicka Wola pokonała jednak 4:3 SP Nr 1 A Końskie i to ten zespół wygrał pierwszy z tegorocznych turniejów „Świętokrzyskich Orłów”.

Nagrodę Fair Play wywalczyła drużyna  SP Nr 2 A Końskie.

Najlepsze zespoły odebrały vouchery na kwotę 1000, 700 i 500 zł.

Wręczyliśmy także nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem zawodów został Kamil Małecki z Stadnickiej Woli, a najskuteczniejszym strzelcem Jan Grodzki z drużyny SP Nr 1 A Końskie.

Niezwykłą atrakcją dla młodych piłkarzy był występ  Łukasza Chwieduka, dwukrotnego mistrza Europy w futbolu freestylowym i finalisty Mam Talent.

W ceremonii otwarcia i zamknięcia  zawodów uczestniczyli Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański oraz jego zastępcy Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński, przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Piotr Słoka, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu RM w Końskich Leszek Stanek, naczelnik wydziału edukacji Krystyna Milczarek oraz dyrektorzy obiektów sportowych, dyrektor Zbigniew Stańczyk i jego zastępca Andrzej Mijas.

Nagrody dla najlepszych drużyn i piłkarzy wręczał gość specjalny zawodów Łukasz Korus – dyrektor Biura Poselskiego sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anny Krupki, która sprawuje patronat honorowy nad toczącymi się rozgrywkami.

Kolejne turnieje rozegrane zostaną jeszcze przed wakacjami – już w najbliższą sobotę, 11 czerwca w Opatowie i 25 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zapraszamy do udziału!

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.