Podlasie wygrało z KSZO 1929 aż 5:1! Siarce Tarnobrzeg gratulujemy awansu do II ligi!

III liga piłkarska. Grupa IV. *Podlasie Biała Podlaska – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 5:1 (3:0).

1:0 – Marcin Pigiel, 12 min. (głową)
2:0 – Marcin Pigiel, 14 min. (z rzutu karnego)
3:0 – Maciej Wojczuk, 26 min.
3:1 – Kacper Dereń, 62 min.
4:1 – Karol Domański, 65 min.
5:1- Tomasz Andrzejuk, 87 min.
W pierwszych minutach meczu wydawało się, że nasz zespół gra w miarę normalnie, ale jednak okazało się, że jakby za późno wysiadł z dusznego autobusu, bo po kwadrasie przegrywał 0:2, a po niespełna pół godziny już 0:3. Uff…, o tej części gry chielibyśmy jak najszybciej zapomnieć… Fakt, że w wyjściowej jedenastce KSZO znalazło się sześciu młodzieżowców, ale trudno usprawiedliwiać to trzema straconymi golami…
Pierwszy gol padł po tym, jak nie zdołaliśmy zablokować dośrodkowania z prawej strony boiska. Piłka poszybowała w nasze pole karne, a tam postawiony bez opieki Pigiel uprzedził naszego bramkarza i głową wpakował piłkę do siatki.
Drugi gol padł po tym, jak prostopadłą piłkę otrzymał Kocoł i biegł z nią na naszą bramkę. Jakub Burek nie widząc innego rozwiązania sfaulował napastnika gospodarzy, a rzut karny na gola zamienił znów Pigiel.
Z kolei trzeciego gola straciliśmy po zespołowej akcji Podlasia, które rozklepało naszą defensywę, a wszystko sfinalizował strzałem tuż przy lewym słupku naszej bramki Wojczuk.
W drugiej połowie KSZO zaprezentował się nieco lepiej. W 62 min. po crossowym zagraniu Patryka Domagały i zgraniu piłki piersią przez Kosika, strzał oddał Michał Nawrot. Bramkarz Podlasia zdołał interweniować, ale dobitka Kacpra Derenia trafiła już do siatki.
W 65 min. po rzucie rożnym, kiedy groźnie główkował Matheus Camargo, nasz zespół nadział się na kontrę, w efekcie której Domański podwyższył na 4:1. Jakby tego było, to w 86 min. w polu karnym faulował Matheus Camargo i z rzutu karnego wynik na 5:1 zmienił i ostatecznie ustalił Andrzejuk. To najwyższe zwycięstwo Podlasia w tym sezonie!
W meczu kolejki tarnobrzeska Siarka wygrała na wyjeździe 3:2 z Cracovią II i awansowała do II ligi.