Z policyjnych raportów. Narkotyki, bezpieczeństwo nad wodą, kradzione nie tuczy…

Prochy 39-latka nie tafią na rynek
W dniu 11 czerwca 2022 r. na wniosek policjantów i prokuratury Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 39-latka. Ostrowczanin podejrzany jest o posiadanie 240 gramów amfetaminy oraz kliku porcji marihuany.
-Policjanci złożyli wizytę 39-latkowi w dniu 9 czerwca 2022 r. –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W toku wykonywanych czynności ujawnili 240 gramów białego proszku oraz kilka porcji suszu roślinnego. Wstępne badania potwierdziły, że była to amfetamina i marihuana. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości amfetaminy, posiadania kilku porcji marihuany oraz dwukrotnego udzielania amfetaminy.
Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 39-latka. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Bezpieczeństwo nad wodą


Wystartowała kolejna edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjno –informacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, która ukierunkowana jest na rzecz poprawy bezpieczeństwa na obszarach wodnych.
-W celu realizacji założeń akcji funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Opatowie spotkali się z uczestnikami oraz organizatorami XX Zawodów Pływackich o Puchar Burmistrza Ożarowa, które odbyły się na terenie krytej pływalni Neptun w Ożarowie –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna -Wójcik.
Rozmawiano na tematy związane z bezpieczną kąpielą, bezpiecznym żeglowaniem oraz uprawianiem sportów wodnych oraz zakazem związanym z korzystaniem z innych niż zorganizowane kąpieliska. Policjanci przedstawili również założenia konkursu filmowego pn. „Artystyczny przewodnik”.
Rower i butla – dwa powody do zmartwienia
W dniu 10 czerwca 2022 r., krótko przed godz. 22, do Komendy Powiatowej Policji w Opatowie zgłosiła się 48-latka, której skradziono rower użytkowany przez jej 13-letniego syna. Chłopiec zaparkował jednoślad w obok Opatowskiego Ośrodka Kultury i poszedł na spotkanie ze znajomymi.
-Policjanci podjęli czynności poszukiwawcze jednak tej samej nocy nie udało się odnaleźć roweru –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Następnego dnia policjant z Wydziału Kryminalnego, będący po służbie, rozpoznał na terenie Opatowa mężczyznę, którego wizerunek zapisał się na przejrzanych minionej nocy nagraniach monitoringu. Niezwłocznie powiadomił umundurowany patrol z Ogniwa Patrolowo –Interwencyjnego, który zatrzymał 39-latka z gminy Lipnik. Odzyskano też rower w stanie nienaruszonym i przekazano prawowitemu właścicielowi.
Jak się okazało, mieszkaniec gminy Lipnik posiadał w chwili zatrzymania także kradzioną butlę gazową. W tej sprawie trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności tego przestępstwa oraz właściciela skradzionego mienia.
39-latek usłyszał już zarzuty kradzieży, wysokość kary pozna w sądzie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.