Będą urządzenia dla niepełnosprawnych na placach zabaw

Park Fabryczny to pierwsza z uzgodnionych w ramach konsultacji lokalizacji placów zabaw z urządzeniami umożliwiającymi korzystanie z nich przez osoby z niepełnosprawnościami w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– To zadanie możemy zrealizować, gdyż jesteśmy szczęśliwymi beneficjentami tzw. środków norweskich- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Ponad 11 mln. złotych będzie pracować na rzecz naszego miasta. Z tego 500 tys. złotych przeznaczymy na doposażenie placów zabaw w urządzenia dla osób niepełnosprawnych.

– To przedsięwzięcie finansowane z mechanizmu Europejskiego Obszaru Gospodarczego, czyli w ramach tzw. projektu norweskiego- mówi wiceprezydent Dominik Smoliński. Jednym z głównych elementów, na który kładziemy nacisk są konsultacje z mieszkańcami. Pierwsze ze spotkań odbywa się z przedstawicielami osiedli: Częstocice, Hutnicze oraz Ludwików i ma na celu wskazanie miejsca lub miejsc gdzie place zabaw będą doposażone w urządzenia zabawowe dla osób niepełnosprawnych. Chodzi tu o karuzele i huśtawki integracyjne, ale także zestawy składające się z elementów służących dla osób niepełnosprawnych. Wiedząc ile osób z niepełnosprawnościami mamy na poszczególnych osiedlach staraliśmy się obszary dobrać tak, aby odpowiadały realnym potrzebom.

Miejsce na osiedlu gdzie mogą trafić urządzenia dla osób niepełnosprawnych musi spełniać szereg wytycznych: teren ogólnodostępny, łatwy dostęp i dojazd, miejsca postojowe, duże strefy bezpieczeństwa, obszar gwarantujący bezpieczne użytkowanie urządzenia, uniwersalność,  integracja dzieci.

Na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego stanie 20 urządzeń (na kwotę około 500 tys. zł) z czego cztery: zestaw integracyjny, huśtawka łukowa, karuzela integracyjna i huśtawka integracyjna już na pewno w Parku Fabrycznym.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *