Judocy Ostrowii w Gdyni

W Pucharze Polski Młodzików w Gdyni startowalo czterech młodzików UMKS Ostrowia. Mowa o Jakubie Wiewiórze  (kat. 60 kg), Marcel Feliksiowski (kat. 66 kg), Wiktor Wołoszyn (kat. 50 kg) oraz Karolina Kawa (kat. +70 kg). Najlepiej zaprezentował się Wiktor Wołoszyn, który w kategorii liczącej 21 zawodników zajął, po dwóch wygranych przed czasem i dwóch porażkach punktowane, 7 miejsce.

Karolina Kawa odpadła w repasażach, natomiat Jakub Wiewióra i Marcel Feliksiowski nie przeszli walk eliminacyjnych.

W grupie juniorów młodszych walczył Filip Grosicki (kat. 66 kg) i Krystian Ziółkowski (kat. 50 kg). Filip pierwszą rundę przeszedł błyskawicznie, kończąc walkę pięknym ipponem. Niestety, odpadł z rywalizacji w repasażach po bardzo wyrównanej walce, w dogrywce. Natomiast Krystian Ziółkowski stanął na najniższym stopniu podium, zdobywając brązowy medal w swojej kategorii wagowej! Ten młody, utytułowany zawodnik, na co dzień jest uczniem Ogólnokształcącego Liceum nr III im. W. Broniewskiego.

-Jestem zadowolona z udziału naszych zawodników w tym turnieju. Każdy start, to kolejne niezbędne doświadczenie dla naszych zawodników. Mamy jeden medal i cenne punkty – jest to dobry wynik biorąc pod uwagę rangę zawodów – komentuje trenerka, Teresa Dybiec. –Dziękujemy Gminie Ostrowiec Świętokrzyski za wsparcie finansowe. Tak dalekie wyjazdy generują koszty, których sami nie bylibyśmy w stanie pokryć i udział zawodników w tym turnieju nie byłby możliwy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *