„Świętokrzyskie Orły” 2022 na stadionie KSZO. Minister Anna Krupka: -Entuzjazm i radość z rywalizacji

Druga edycja największego w województwie świętokrzyskim piłkarskiego turnieju z udziałem piłkarzy U-11 w tym roku rozegrana zostania na stadionie KSZO w dniu 25 czerwca. Do naszego miasta nadlatują „Świętokrzyskie Orły”, by w Otwartych Mistrzostwach Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski stoczyć rywalizację o cenne nagrody. Ostrowiec Świętokrzyski jest jednym z sześciu cudownych miejsc Ziemi Świętokrzyskiej, na którym toczy się rywalizacja. Turniej z pewnością przykuje uwagę nie tylko młodych piłkarzy, ale trenerów, szkoleniowców, władze samorządowe i samych kibiców piłki młodzieżowej. Do udziału w turnieju zaprasza także Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu Anna Krupka oraz Fundacja „Aktywni dla Polski”, która słynie nie tylko z mistrzowskiej organizacji zawodów w całej Polsce, ale i profesjonalnego postrzegania potrzeb amatorskiego sportu młodzieżowego, dając młodym sportowców w tych trudnych czasach jakże potrzebną dawkę aktywności, pozytywnej energii i szansę zagospodarowania wolnego czasu!

 

„Świętokrzyskie Orły” 2022, to Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski, składające się z cyklu turniejów piłkarskich w kategorii U-11, które w czerwcu i we wrześniu odbędą się w województwie świętokrzyskim. Rozegrano już turnieje w Końskich (4 czerwca) i Opatowie (11 czerwca). Przed nami, przed wakacjami, turniej w Ostrowcu Świętokrzyskim (25 czerwca), a następne w Starachowicach (27 sierpnia), w Staszowie (10 września), w Jędrzejowie (17 września).

Anna Krupka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki: -Cieszę się przede wszystkim z tego, że w turniejach piłkarskich „Świętokrzyskie Orły” startuje tak dużo młodych piłkarzy. Widzę ich entuzjazm i radość z rywalizacji. Jestem zadowolona, że w tych zawodach startują nie tylko chłopcy, ale i dziewczęta. Uśmiech na twarzy wszystkich startujących jest bezcenny i przekonuje, że warto organizować takie imprezy sportowe. Jestem pod wrażeniem dużej liczby uczestników turnieju i tego, jak ten turniej przebiega i rozwija się. W tym roku toczy się aż w sześciu miastach naszego województwa.

Turnieje piłkarskie są przeprowadzane na najwyższym poziomie organizacyjnym i sportowym ze znakomitą oprawą oraz masą atrakcji i niespodzianek. Wszystko po to, by jak najbardziej zachęcać nasze dzieci do prawdziwej rywalizacji sportowej. Ceremonie wręczenia nagród są godne finału Ligi Mistrzów, a podczas turniejów nikt nawet przez chwilę nie będzie się nudzić.

-Oprócz edukacji piłkarskiej, nasze turnieje promują również wzorce zachowań, które ważne są nie tylko na boisku, ale i poza nim, w codziennym życiu, szczególnie w tak trudnych dla naszych dzieci czasach – podkreśla Patryk Tyryłło, prezes Fundacji „Aktywni dla Polski”. -Przykładamy ogromną uwagę do każdego elementu organizacji turniejów, dlatego np. nad przebiegiem zawodów czuwać będą doświadczeni animatorzy, trenerzy, instruktorzy oraz sędziowie. Wszystko po to, aby dzieci w bezpieczny sposób mogły świetnie się bawić.

Każdy z turniejów promuje pamięć o regionalnych polskich bohaterach. Podczas zawodów upamiętnione zostaną postacie Wacława Króla, Adama Bienia, Jana Piwnika, ks. Kazimierza Sykulskiego i Stefana Artwińskiego.

Na najlepsze zespoły czekają medale, puchary oraz cenne nagrody w postaci voucherów na sprzęt sportowy. Każda z drużyn składać się będzie z sześciu zawodników w polu i bramkarza, a mecze będą trwały dwadzieścia minut bez przerwy. Zapisy trwają na www.aktywnidlapolski.pl, a o udziale  w turniejach decyduje kolejność zgłoszeń.

-Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców do wspaniałej sportowej zabawy i walki o nagrody – zachęca Patryk Tyryłło.

Udział w turniejach jest bezpłatny. Impreza współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Obserwatorzy zawodów organizowanych przez Fundację „Aktywni dla Polski” przekonali się, że organizatorzy przykładają ogromną uwagę do każdego elementu organizacji turniejów starając się dorównać wysokiemu poziomowi biorących w nich udział drużynom. W przerwach między meczami i rywalizacją na boisku zachęcają do dodatkowej aktywności w ramach przygotowanych Sportowych Pikników Wolności. Warto czekać na finałową ceremonię wręczenia nagród każdego z turniejów, by przekonać się, że są godne finału wielkich imprez sportowych i na długo zapadną w pamięci uczestników.

Możliwość sprawdzenia się w sportowej rywalizacji, to nie wszystko co oferowały turnieje. Młodzi piłkarze mieli także okazję do spotkania z idolami. Gościem specjalnym oraz animatorem podczas turniejów jest Kacper Misztal, przez młode pokolenie znany jako QESEK oraz Łukasz Chwieduk, zawodnik freestyle futbolu, który pokazał kilka swoich niezwykłych sztuczek.

Nie pozostaje nic innego, jak zaprosić młodych piłkarzy na boisko KSZO, by dokonać uroczystej inauguracji „Świętokrzyskich Orłów” 2022, a później walczyć o spełnienie sportowych marzeń.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *