Triumfatorki Ligi Mistrzyń zagrają w Kunowie. Warto inwestować w Zgodę

W siedzibie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku, w hali którego występują tenisiści stołowi Zgody, podsumowano miniony, piąty już sezon trzecioligowych startów. Z naszą drużyną spotkali się burmistrz Kunowa Lech Łodej i przewodniczący Rady Miasta i Gminy Piotr Bek. Drużyna w składzie: Tomasz Banasik, Sławomir Kasprowicz, Damian Listek, Andrzej Podsiadło, Zygmunt Szatko, Krzysztof Tokarski, Jacek Szafrański, Marek Wiewiór, Mateusz Kaptur, Jan Krzemiński wywalczyła 5 miejsce na 12 startujących drużyn, co jest sporym sukcesem klubu. Zawodnicy podziękowali także dyrektor placówki Annie Buczkowskiej za gościnę zarówno podczas treningów, jak i meczów ligowych.

Tomasz Banasik – kapitan drużyny, która funkcjonuje jako sekcja przy Stowarzyszeniu Ziemi Janickiej, mówi że tenis stołowy, to połowa życia zawodników Zgody, którzy na co dzień pracują zawodowo i mają rodziny. W sezonie rozegrali 15 meczów. Przy ich możliwościach to wspomniane 5 miejsce jest powodem do zadowolenia i wielkiej satysfakcji, bo do treningów wszyscy przykładają się niezwykle sumiennie.

-Z roku na rok poziom tenisa stołowego w naszym województwie rośnie, a nam, z czego się cieszymy, udaje się osiągać dobre rezultaty. To cenne, tym bardziej że dysponujemy znacznie węższą kadrą od naszych rywali – mówi Tomasz Banasik. –Cieszymy się także z tego, że reprezentujemy tak godnie nie tylko gminy Janik i Kunów, ale cały powiat ostrowiecki. Jesteśmy rozpoznawalni i rywale wiedzą, że muszą się z nami liczyć.

 

Maciej Dziedzic – koordynator sportu w gminie – podkreśla, że zarówno Kunów, jak i Janik coraz częściej stają się areną zmagań wojewódzkich, w tym nawet mistrzostw seniorów. Świadczy to tylko o rosnącej randze Zgody Janik.

Burmistrz Lech Łodej mówi, że sekcja tenisa stołowego stworzona została z pasji i pasjonatów, dlatego tak łatwo przyszedł jej sukces. Warto więc dalej inwestować w Zgodę i wspierać ją finansowo. Przewodniczący RMiG w Kunowie Piotr Bek podkreślił rolę współpracy, jaką Zgoda Janik nawiązała z mistrzem Polski, tarnobrzeską Siarką. Tenisistki Siarki, które zdobyły Ligę Mistrzów, rozegrają we wrześniu w Kunowie swój pierwszy mecz nowego sezonu ekstraklasowego, co będzie sporym wydarzeniem sportowym.

Podczas spotkania władze gminy nagrodziły zawodników Zgody okolicznościowymi pucharami, nagrodami i gadżetami. Oprócz gminy na co dzień drużynę naszych tenisistów stołowych wspierają także Piotr Frańczak prowadzący myjnię samochodową przy ulicy Długiej w Ostrowcu oraz Przemysław Lipina –prezes firmy PerfectDoor.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.