Na ringu w Zakrzówku Lubelskie pokonało Świętokrzyskie 28:11. Jak walczyli pięściarze KSZO?

W Międzywojewódzkiej Lidze Juniorów w Boksie w meczu rozgrywanym w Zakrzówku Lubelskie wygrało ze Świętokrzyskim 28:11. Barw naszego województwa broniło czterech pięściarzy KSZO.

Jako pierwszy z nich wystąpił w wadze do 40 kg młodzik Oskar Kapusta, który po wyrównanej walce  uległ 0:3 Szymonowi Gryszynowi.

W kolejnych walkach kadetów Bartłomiej Bernat (48 kg)  przegrał w II rundzie z Cezarym Wasilewskim, a Jakub Ożga (52 kg) 0:3 z Wiktorem Kuleszą.

W wadze do 57 kg pięściarz KSZO Konrad Michta przegrał 0:3 z  aktualnym mistrzem Polski kadetów, Kacprem Frymusem.

W wadze do 60 kg Wiktor Salwa stosunkiem głosów 1:2 przegrał z Alanem Mazurkiem. W wadze do 63 kg Świętokrzyskie oddało punkty walkowerem, a w kolejnej walce kadetów w wadze do 66 kg Kacper Kułak przegrał z Arkadiuszem Tołyżem. 

W wadze do 70 kg kadet KSZO Oliwier Wierzchowski przegrał przez RSC w II rundzie z Kacprem Brzezickim.

W kategorii wagowej do 57 kg wystąpiły kadetki. Angelika Brutkowska pokonała, również przez RSC w II rundzie, Natalię Kulikowską i było to jedyne, ligowe zwycięstwo świętokrzyskich pięściarzy w Zakrzówku.

W wadze do 60 kg junior KSZO Kamil Surowiec przegrał 0:3 z Kacprem Chachajem i w ten sposób Lubelskie dość wysoko odprawiło Świętokrzyskie.

Dwaj pięściarze KSZO stoczyli w Zakrzówku także – w wadze do 80 kg – walki towarzyskie. Filip Potocki pokonał  Szymona Zająca z Płomienia Minkowice, a Krzysztof  Adamczyk  przegrał z jego kolegą klubowym, Stanisławem Kołodziejczykiem.

-Wynik sugeruje gładką porażkę ligową, ale wcale tak nie było – mówi trener KSZO Wojciech Surowiec, który kadrę Świętokrzyskiego prowadził wraz ze Zdzisławem Patalitą. -Walka Oskara Kapusty była niezwykle wyrównana, a werdykt mógł pójść zarówno w jedną, jak i drugą stronę. Oskar musi pamiętać, by zadawać więcej ciosów. Konrad Michta trafił na mistrza Polski i nic dziwnego, że przegrał. Wyższość rywala musiał także uznać w II rundzie Oliwier Wierzchowski. Natomiast Kamil Surowiec powinien wygrać. Stało się inaczej. Na porażki nie zasłużyli również Kułak i Salwa. W walkach towarzyskich Filip Potocki zdominował rywala, a rozpoczynający dopiero swoją przygodę z ringiem Krzysztof Adamczyk nie był w stanie sprostać przeciwnikowi.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *