W Ostrowcu Świętokrzyskim triumfowała Siarka Tarnobrzeg. KSZO Galacticos na drugim i trzecim miejscu (zdjęcia)

Druga edycja największego w województwie świętokrzyskim piłkarskiego turnieju z udziałem piłkarzy U-11 w tym roku rozegrana została w minioną sobotę na stadionie KSZO. Przypomnijmy, że nasze miasto jest w tym roku jednym z sześciu cudownych miejsc Ziemi Świętokrzyskiej, na którym toczy się rywalizacja. Turniej otworzyli naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim Mariusza Łata, a także dyrektorzy ostrowieckiego MOSiR-u, Piotr Węglewicz i Mariusz Rokita oraz pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego prezes Fundacji „Aktywni dla Polski” Patryk Tyryłło. Nagrody dla najlepszych piłkarzy wręczała Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu Anna Krupka, która gratulowała udziału w zawodach każdej drużynie, wyrażając też nadzieję, że jeśli tak dalej będą trenowali 11-letni piłkarze, to z pewnością odniosą sportowy sukces.

 „Świętokrzyskie Orły” 2022, to Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski, składające się z cyklu turniejów piłkarskich w kategorii U-11, które w czerwcu i we wrześniu odbędą się w województwie świętokrzyskim. Rozegrano już turnieje w Końskich (4 czerwca), Opatowie (11 czerwca), a w sobotę w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po wakacjach turniej zawita do Starachowic (27 sierpnia), Staszowa (10 września) i Jędrzejowa (17 września).

DSC_8663
DSC_8667
DSC_8673
DSC_8713
DSC_8719
DSC_8737
DSC_8746
DSC_8754
DSC_8755
DSC_8761
DSC_8997
DSC_9424
DSC_9439
DSC_9538
DSC_9589
previous arrow
next arrow
DSC_8663
DSC_8667
DSC_8673
DSC_8713
DSC_8719
DSC_8737
DSC_8746
DSC_8754
DSC_8755
DSC_8761
DSC_8997
DSC_9424
DSC_9439
DSC_9538
DSC_9589
previous arrow
next arrow

Od razu spieszymy z informacją, że ostrowiecki turniej, na starcie którego stanęło 16 drużyn, stał bodajże na najwyższym, piłkarskim poziomie ze wszystkich dotychczas rozegranych. Podkreśla to także dyrektor zawodów, Ernest Krajewski. Nic jednak dziwnego, bo do rywalizacji przystąpiło sporo klubów prowadzących dobre szkolenie młodzieży, chociażby KSZO Galacticos, Star Starachowice, Siarka Tarnobrzeg, Lublinianka Lublin, czy Stal Stalowa Wola. Z przyjemnością oglądaliśmy, jak drużyny budują swoje akcje.

Świetnie prowadzący zawody główny ich arbiter Zbigniew Górnicki, reprezentujący Kolegium Sędziów Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej zdecydował, że mecze grupowe rozgrywano nie w czasie 2x12minut, a 2×10 minut. Natomiast w fazie największego, sięgającego ponad 30 stopni  Celsjusza upału, od ćwierćfinałów, spotkania rozgrywano już w czasie 2×8 minut. Szybko uzupełniano również zapasy wody. Trzeba podkreślić, że młodzi piłkarze dzielnie znosili trudy turniejowe, a niektórzy rozgrywali nawet mecze sparingowe i chętnie korzystali ze strefy dodatkowej aktywności.

2 miejsce w turnieju wywalczyła ekipa Galacticos w składzie: Kacper Walerys, Bartłomiej Gołasa, Maksymilian Kulasiewicz, Aleks Nowak, Dawid Firmanty, Alan Adamski, Franciszek Włodarski. W rozgrywkach grupowych nasi chłopcy pokonali Star Starachowice 3:1, Stal Stalową Wolę 11:0 i Kadeta Ostrowiec 8:1. W ćwierćfinale odprawili Orlęta Kielce 4:1, a w półfinale znów pokonali Star Starachowice 4:1. Stoczyli niezwykle zacięty mecz finałowy z Siarką Tarnobrzeg. Powinni go zakończyć w regulaminowym czasie gry wygraną, bo byli lepszym zespołem, ale niewykorzystali mnóstwa sytuacji podbramkowych. Padł więc bezbramkowy remis, a w rzutach karnych Siarka wygrała 3:2.  

Trzecim zespołem turnieju okazała się ekipa Galaktycznych Kanarków. Oczywiście, nazwa ta pochodziła od nazwiska szkoleniowca młodych piłkarzy, Krystiana Kanarskiego. W rywalizacji grupowej nasi młodzi piłkarze pokonali Dublera Opole Lubelskie 7:0, Klimontowiankę Klimontów 9:3 oraz Orlęta Kielce 7:0. W ćwierćfinale zwyciężyli Basztę Rytwiany 1:0, a w półfinale ulegli Siarce 1:2. W meczu o 3 miejsce Galaktyczne Kanarki pokonały aż 8:0 starachowicki Star. W drużynie wystąpili: Kacper Mądry, Bartłomiej Walerys, Ksawery Kutryba, Mikołaj Żelazowski, Borys Stojek, Wojciech Gurski i Marcel Jasiński.

Pozostałe ostrowieckie drużyny – Galaktyczne Osy, Czajki i Kadet, a także Stal Kunów zakończyły rywalizację na rozgrywkach grupowych.

Zespoły z turniejowego podium odebrały vouchery o wartości 1000, 700 i 500 zł. Puchar Fair Play trafił do Staru Starachowice. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Kacpra Walerysa z Galacticos. Najskuteczniejszym strzelcem, z 19 trafieniami na koncie, został Mikołaj Żelazowski z drużyny Galaktycznych Kanarków.

Podczas turnieju promowano pamięć o regionalnych polskich bohaterach. Upamiętniono postacie Wacława Króla, Adama Bienia, Jana Piwnika, ks. Kazimierza Sykulskiego i Stefana Artwińskiego. Młodzi piłkarze mieli także okazję do spotkania z idolem. Gościem specjalnym turnieju był bowiem Łukasz Chwieduk, zawodnik freestyle futbolu, który pokazał kilka swoich niezwykłych sztuczek, a także rywalizował z młodymi zawodnikami w grze 1 na 1, no i obowiązkowo rozdawał mnóstwo autografów.

Dla wszystkich uczestników turnieju nie zabrakło lodów, pizzy, a ci  którzy szukali dodatkowej aktywności mogli korzystać z dmuchawców, tarczy udoskonalającej piłkarskie umiejętności strzeleckie oraz boiska do mini futbolu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *