Teren wokół remontowanej kładki pod okiem sokistów. Uwaga na mandaty

Dostęp do kolei w Ostrowcu Świętokrzyskim w związku z remontem kładki nad torami zapewniony jest tylko od ulicy Kolejowej i budynku dworca.
Łączy się to z kilkudziesięciominutowym nadłożeniem czasu dostania się w to miejsce poprzez wybór trasy poprzez wiadukt w ciągu drogi wojewódzkiej. Niestety wielu pasażerów skraca sobie dotarcie do celu przechodząc przez tory pod remontowanym obiektem.


– O zakazie wejścia na teren budowy na stacji w Ostrowcu Świętokrzyskim informuje odpowiednie oznakowanie – wyjaśnia Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Po uzgodnieniach z wykonawcą prac zdecydowano, że liczba tablic zostanie jeszcze zwiększona. Na stację są też kierowane dodatkowe patrole Straży Ochrony Kolei. Warto wiedzieć, że przechodzenie przez tory w niedozwolonym miejscu jest wykroczeniem, za które SOK może wystawić mandat w wysokości od 20 do 500 zł.
Tymczasem w piątek Ambasadorzy Bezpieczeństwa rozpoczęli wakacyjne działania na przejazdach kolejowo -drogowych, aby wyjazdy i powroty z wypoczynku były bezpieczne. Wraz z zakończeniem roku szkolnego, kolejarze i funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei są obecni także na przejazdach blisko szkół, aby przypomnieć o bezpieczeństwie w trakcie wolnych dni. Prowadzone są dodatkowe kontrole zachowania kierowców, rowerzystów oraz edukacja i wskazywanie, gdzie znajdziemy ważne informacje na żółtych naklejkach.
„Bezpieczne piątki” to cykliczny projekt PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”. Nieostrożność, pośpiech i brawura kierowców to przyczyna 99 proc. wypadków na przejazdach kolejowodrogow ych. Niezatrzymywanie się przed znakiem stop, ignorowanie czerwonych świateł, omijanie zamkniętych, wjeżdżanie pod opadające rogatki,
czy też wjeżdżanie na przejazd bez możliwości zjazdu to najczęstsze przyczyny tragedii.
#ŻółtaNaklejkaPLK – ważna także w trakcie wakacji

W przypadku zdarzenia lub usterki na przejeździe kolejowo-drogowym należy skorzystać z #ŻółtaNaklejka- PLK. Jest ona umieszczona na napędzie rogatkowym lub na wewnętrznej stronie krzyża św. Andrzeja. W sytuacji wypadku lub zagrożenia wypadkiem należy zadzwonić na numer 112 i podać numer identyfikacyjny przejazdu z naklejki. Dzięki temu operatorzy 112 i kolejarze, jeśli to konieczne, mogą szybko wstrzymać ruch pociągów na linii i wysłać pomoc. To dodatkowa informacja, która może uratować życie i zapobiec tragedii na torach. Dla bezpieczeństwa kierowców, pieszych i pasażerów pociągów, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oznakowały 14 tys. przejazdów kolejowo -drogowych żółtymi naklejkami z informacjami, które ratują życie w niebezpiecznych sytuacjach na torach. Więcej o projekcie przeczytać tu.

Print Friendly, PDF & Email