Co w KSZO 1929? Pomoże gmina, a konsorcjum też?

Przegrana sprawa z trenerem Marcinem Sasalem

Jest już wiadomo, że KSZO 1929 przegrał sprawę w sądzie arbitrażowym PZPN ze zwolnionym trenerem Marcinem Sasalem i będzie musiał mu wypłacić z tego tytułu rekompensatę w wysokości dokładnie 105 tys. zł. To znacznie pogłębi deficyt budżetowy klubu.

Wyzwania przed nowym prezesem

Na co musi zwrócić uwagę nowy prezes KSZO 1929? Otóż, jak się dowiedzieliśmy, z tytułu zobowiązań wobec piłkarzy KSZO 1929 musi wypłacić natychmiast ponad 200 tys. zł, których nie ma w klubowej kasie. Na koniec br. roku zobowiązania te mogą sięgnąć nawet 300 tys. zł. Okazuje się, że pensje piłkarzy w skali miesiąca, to koszt około 110 tys. zł, a koszty transportu pochłaniają rocznie około 170 tys. i ostatnio z wiadomych względów drastycznie rosną.  Poprzedniemu zarządowi  udało się w skali roku zapewnić wpływy od sponsorów w wysokości około 100 tys. zł.

Miasto musi przyjść z pomocą?

Obecnie miasto wspiera klub kwotą 800 tys. zł, pochodzącą z promocji poprzez sport (550 tys. zł) i dotacją na realizację gminnych zadań sportowych (250 tys. zł). Te kwoty, nawet ze wsparciem Celsy Huta Ostrowiec, są niewystarczające na prowadzenie trzecioligowego klubu. Mówi się o tym, że budżet klubu (przy darmowym korzystaniu z obiektów sportowych, które zapewnia gmina) na poziomie około 1, 5 mln zł zapewni KSZO 1929 spokojną egzystencję, ale bez szans na oczekiwany przez kibiców awans i powrót do II ligi.

Z tego, co wiemy miasto nie ucieka od pomocy, o którą zresztą na sesji Rady Miasta występowali kibice, choć może ona nie nadejść, tak jak się oczekuje, od razu. Szacuje się, że z oszczędności bankowych miasto może wesprzeć cały ostrowiecki sport kwotą około 300 tys. zł. Ile z tych środków trafi bezpośrednio do klubu piłkarskiego?  

Konsorcjum sponsorem klubu?

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że klub może wesprzeć konsorcjum, zajmujące się produkcją drzwi. Pomoc w pozyskaniu tego sponsora ma ponoć oferować były prezes naszego piłkarskiego klubu, Dariusz Łata. Przekonamy się w najbliższej przyszłości, czy tak też się stanie i jak układać się będzie ewentualna współpraca między podmiotami.

Nie będzie rewolucji kadrowej

Z naszych informacji wynika, że  trener Rafał Wójcik nie przewiduje jakiejś rewolucji kadrowej. Chciałby zatrzymać w kadrze większość piłkarzy. Przede wszystkim dotyczy to bramkarza Karola Szymkowiaka i cały blok obronny: Patryka Domagałę, Matheusa Camargo, Radosława Sylwestrzaka i Mateusza Zająca. W drużynie mógłby zostać nawet Airleison Martinez, pod warunkiem że otrzyma polski dowód osobisty, który umożliwiłby mu wspólną grę i jednoczesne przebywanie na murawie razem z Brazylijczykiem Matheusem Camargo.

Natomiast wszystko wskazuje na to, że z naszą drużyną pożegnają się piłkarze wypożyczeni i ci, od których wymagano zdecydowanie więcej. Według naszych informacji dotyczy to Jakuba Czernysza, Łotysza Armansa Galajsa, a także Macieja Stefanowicza i Bartosza Żurka.

Kamil Bełczowski, Fabian Burzyński i Damian Mężyk jedną nogą  w KSZO?

Z dobrze poinformowanego źródła wiemy, że piłkarski KSZO zainteresowany jest  pozyskaniem na nowy sezon trzech piłkarzy grających ostatnio w Wiśle Sandomierza. Mowa o  Damianie Mężyku, Fabianie Burzyńskim i Kamilu Bełczowskim. Dla całej trójki byłby to swoisty come back do naszego klubu.

Przypomnijmy, że rok temu, po zmianie zarządu, nie przedłużono kontraktu z Damianem Mężykiem.  Piłkarz przeniósł się do RKS Radomsko, a po rundzie jesiennej do Wisły Sandomierz.

Natomiast Kamil Bełczowski odszedł z ostrowieckiego klubu za kadencji trenera Macieja Sasala. Przeniósł się do Wisły Sandomierz, z której przeszedł na pół roku do Hutnika Kraków, obierając znów drogę powrotu do obecnego spadkowicza z III ligi.

Z kolei Fabian Burzyński po rozstaniu z KSZO w sezonie 2019/2020 występował w Bałtyku Gdynia, z którego przeniósł się do sandomierskiej Wisły.

Z jakimi drużynami zagramy mecze sparingowe?

Nasi piłkarze przebywają na dwutygodniowych urlopach. Po powrocie z wakacji piłkarze rozegrają spotkania sparingowe z Wisłoką Dębica, Bronią Radom, GKS Nowiny, Stalą Kunów, Unią Tarnów i Wisłą Sandomierz.

Print Friendly, PDF & Email