Niezależne granie już w ten weekend w Ćmielowie. II Festiwal Pieśni Zbuntowanej

Już w nadchodzący weekend, czyli od 8 do 10 lipca br. w Ćmielowie na stadionie Świtu odbędzie się II Festiwal Pieśni Zbuntowanej. Weźmie w nim udział ponad pięćdziesiąt zespołów z całego kraju, czyli ponad 200 muzyków. Jak zapowiada Paweł Bajerczak, organizator przedsięwzięcia to jedno z największych wydarzeń skupiających wykonawców muzyki niezależnej w Polsce.

– To, że ta impreza odbędzie się w Ćmielowie, to dzieło przypadku- mówi Paweł Bajerczak. Wydarzenie jest kontynuacją Punk Fest Bałtów, który z wielu przyczyn już się nie odbywa. Właśnie kiedy ta impreza zniknęła w kalendarza wydarzeń, powiedziałem sobie, że to koniec z organizacją podobnych koncertów, ale wówczas odezwali się ludzie z Ćmielowa, którzy zaproponowali swą pomoc i ulokowanie festiwalu właśnie tam. Tak też zorganizowaliśmy I Festiwal Pieśni Zbuntowanej. Udało się, więc padło stwierdzenie, że czas na kolejną odsłonę, która musi być jeszcze bardziej spektakularna. Pandemia odroczyła następną odsłonę. I tak się zrodziła ostateczna formuła festiwalu, którą zaproponujemy w ten weekend.

II Festiwal Pieśni Zbuntowanej odbędzie się na dwóch scenach, gdzie obok tej tzw. duże, na której zagrają zespoły z mniejszym, lub większym dorobkiem, to równocześnie będzie funkcjonować scena konkursowa dla debiutantów.

– Porównywani jesteśmy do jarocińskiego festiwalu sprzed lat, bowiem tam zawsze grały zespoły o różnorodnej stylistyce. Oczywiście dominowała stylizacja punkowa i tak jest u nas, ale ważne były też inne gatunki – mówi Paweł Bajerczak. Chciałbym, żeby kolejne edycje tę różnorodność stylistyczną utrzymywały. Stąd też polecam piątkowy koncert grupy Pogoria z pogranicza punku i reggae, sobotni koncert zespołu Velesar, który prezentuję czołówkę folk -metalu, z kolei w niedziele zagra „Destroyers”, czyli skład z czołówki trash metalu lat dziewięćdziesiątych minionego wieku.

Na cały festiwal, ale także na poszczególne dni bilety będzie można nabyć na miejscu tylko za gotówkę. Istnieje możliwość nabycia on-line karnetów trzydniowych. Więcej szczegółów m.in. co do cen można znaleźć na facebookowym profilu II Festiwalu Pieśni Zbuntowanej.

Organizatorzy za pomoc w przedsięwzięcia dziękują Gminie Ćmielów, a szczególnie burmistrz Joannie Susce, która objęła II Festiwal Pieśni Zbuntowanej swym patronatem. Pomaga też: Dom Kultury w Ćmielowie, a także klub sportowy Świt Ćmielów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.