Kiedy membranowe zadaszenie amfiteatru?

Za nami jubileuszowa edycja festiwalu „Wielki Ogień” w ostrowieckim Amfiteatrze, podczas którego organizatorzy z niepokojem obserwowali prognozy pogody w obawie przed nadchodzącym deszczem. Jest szansa, że zadanie w ramach Polskiego Ładu, polegające m.in. na budowie infrastruktury kulturalno –rekreacyjnej w Parku Miejskim im. Marszałka J. Piłsudskiego, na które dofinansowanie otrzymał ostrowiecki samorząd, może rozwiązać ów problem w kolejnych latach.
Jedna z zaplanowanych inwestycji polega na budowie membranowego, całorocznego zadaszenia widowni amfiteatru zlokalizowanego w Parku Miejskim im. Marszałka J. Piłsudskiego wraz z infrastrukturą towarzyszącą (roboty elektryczne, uzupełnienie istniejącego zagospodarowania terenu, przebudowa chodników i ciągów pieszych). Planuje się zadaszenie membranowe rozciągające się nad istniejącą widownią o wymiarach ok. 53,5×31,6 m i wysokości ok.15,44 m.
– Już w 2016 roku uzyskaliśmy pozwolenie na budowę zadaszenia membranowego – mówi wiceprezydent Dominik Smoliński. Dokumentacja projektowa jest gotowa, a niedawno otrzymaliśmy aktualizację szacunków budowy. Pozostaje nam jedynie ogłoszenie postępowania przetargowego. Liczymy, że jeszcze w tym roku uda się zrealizować konstrukcję wraz z bardzo mocnymi fundamentami, a na samo zadaszenie i zakończenie robót będziemy musieli poczekać do II kwartału 2023 roku, a więc nie wykluczone, że obiekt będzie wyłączony z użytkowania przez przyszły sezon, co pozwoli również na dokonanie lekkich remontów samego obiektu muszli.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *