W ciągu dwóch dni kilka razy odwiedziły tę samą drogerię

W dniu 9 lipca 2022 r. do dyżurnego opatowskiej komendy wpłynęła informacja o kradzieży w jednej z drogerii na terenie Opatowa.

-Sprawczyniami tego czynu okazały się dwie dziewczynki: 11-latka z Opatowa oraz jej 10-letnia kuzynka z Ostrowca Świętokrzyskiego –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Nienaturalne zachowanie dziewczynek spostrzegła jedna z pracownic drogerii, która postanowiła przejrzeć monitoring obejmujący ich wizytę w sklepie. Z jego zapisów jednoznacznie wynika, że dziewczynki zabierają z półek kosmetyki i chowają je do swoich torebek, wychodzą ze sklepu, a po chwili wracają i ponownie rozglądają się po półkach. Jednak tym razem zostały ujęte przez pracownicę sklepu, a następnie przekazane przybyłym na miejsce policjantom.

W toku czynności wyszło na jaw, że dziewczynki odwiedziły drogerię również dzień wcześniej, a w miejscu zamieszkania opatowianki znajdują się pochodzące z tej drogerii wyroby kosmetyczne i biżuteria warte 900 zł. Co ciekawe, łupem dziewczynek padały konkretne kosmetyki drogiej marki. Skradzione mienie zostało odzyskane. Zachowanie nieletnich oceni teraz sąd rodzinny.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *