MIG odleci z Pułanek!

Wszystko wskazuje na to, że zaraz po okresie wakacyjnym MIG-17 PF zlokalizowany na Osiedlu Pułanki w Ostrowcu Świętokrzyskim zostanie sprzedany i trafi w inne ręce. Samolotem  zainteresowane są nie tylko muzea, ale i prywatni kolekcjonerzy.
8 lipca rada nadzorcza spółdzielni większością głosów, przy trzech wstrzymujących podjęła uchwałę, w której czytamy „W związku z zaleceniami ekspertyzy technicznej konstrukcji wsporczej  samolotu MIG-17 PF usytuowanego na osiedlu Pułanki, z których wynika konieczność wykonania nowej konstrukcji wsporczej samolotu oraz z uwagi na brak środków na w/w zadanie, Rada Nadzorcza OSM nie widzi możliwości przeprowadzenia w/w remontu”.
W kolejnym paragrafie uchwały pojawia się zapis: „Rada Nadzorcza OSM akceptuje działania Zarządu OSM mające na celu sprzedaż samolotu MIG-17 PF”.

– Wkrótce ogłosimy nabór ofert na przejęcie samolotu- mówi Marek Zaręba, prezes Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, na terenie której znajduje się ów MIG. Mogę zagwarantować, że nie trafi on na złom, ale w miejsce, gdzie się ktoś nim zajmie. Swój akces wyrażają zarówno muzea, jak również prywatni kolekcjonerzy.
MIG- a z Osiedla Pułanki miała uratować zbiórka publiczna, którą ogłosiła fundacja „Bo w Nas jest Moc”. Niestety mimo upływu czasu, jak na razie przyniosła ona ponad 13 tys. zł. z zakładanych 60 tys. zł. Teraz przy galopujących cenach mówi się, że cała inwestycja związana z ratowaniem samolotu, spięłaby się kwotą około 100 tys. zł.
Link do zrzutki: https://pomagam.pl/ratujmymiga/wsparcie/
Jak już wielokrotnie powtarzaliśmy, spółdzielcy OSM nadal podtrzymują swe stanowisko, że środki na konserwację samolotu i nową konstrukcję wsporczą nie mogą pochodzić z funduszu remontowego spółdzielni. 

Print Friendly, PDF & Email

4 thoughts on “MIG odleci z Pułanek!

 • 19 lipca 2022 at 14:27
  Permalink

  SM nigdy nie kupiła tego samolotu, więc jakim prawem chce go sprzedać?

  Reply
 • 20 lipca 2022 at 09:09
  Permalink

  Naszych rządzący to POGNIOTŁO

  Reply
 • 20 lipca 2022 at 22:37
  Permalink

  I bardzo dobrze że ten postkomunistyczny rupieć zniknie z ulic miasta jest potrzebny jak dziura w moście

  Reply
  • 24 lipca 2022 at 22:12
   Permalink

   Dziwię się niskiej wplacalnosci do zrzutki.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.