Z policyjnych raportów. Drobny oszust, na podwójnym gazie, co tam sądowy zakaz…

Drobny oszust z dużym problemem
W dniu 14 lipca 2022 r. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy zatrzymali 37-latka, który w ciągu ostatnich dwóch miesięcy kilkukrotnie odwiedził jeden z miejscowych marketów.
-Ppodczas skanowania produktów przy pomocy samoobsługowej kasy, wybierał on z listy inny, tańszy produkt zamiast droższego, który miał faktycznie w koszyku, zaniżając w ten sposób należność na paragonie –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W ten sposób 37-latek zaniżał należność na paragonie. W trakcie czynności ostrowczanin przyznał się do oszustwa, wyjaśniając, że będąc przy kasie samoobsługowej skanował kod tańszej wody mineralnej zamiast droższej. Łącznie naraził on market na straty w kwocie ponad 40 złotych.
Mężczyzna nie będzie odpowiadał za wykroczenie (kradzież), lecz za oszustwo. Zgodnie z Kodeksem karnym grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
Pod gazem
W dniu 15 lipca 2022 r., krótko przed godz. 20, w Jacentowie, 62–letni mieszkaniec gminy Sadowie kierował rowerem mając w swoim organizmie 2,7 promila alkoholu. W dniu 16 lipca 2022 r., w Leszkowie, policjanci zwrócili uwagę na kierującego osobową skodą. Po badaniu alkomatem okazało się, że 41–latek z gminy Lipnik wsiadł za kierownicę mając w organizmie prawie 0,6 promila alkoholu. Kilka godzin później w Okalinie Kolonii policjanci zatrzymali 66–latka z gminy Lipnik, który kierował rowerem mając 2,3 promila alkoholu w organizmie.
-Na opatowskich drogach nie zabrakło również miłośników szybkiej jazdy –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. I tak, w dniu 15 lipca 2022 r., krótko po godz. 19, w Wólce Tarłowskiej 23–latka z powiatu lipskiego przekroczyła w obszarze zabudowanym dopuszczalną prędkość o 52 km/h. Niespełna godzinę później, w Balbinowie, 55–latek z powiatu lubelskiego jechał o 55 km/h za szybko. Obydwoje mają do zapłacenia po 1.500 zł mandatu karnego, a na ich kontach znalazło się po 10 punktów karnych. Stracili również swoje prawa jazdy na 3 miesiące.
W dniu 17 lipca 2022 r. 28–latek z powiatu kieleckiego, w Opatowie, przekroczył dopuszczalną w obszarze zabudowanym prędkość o 53 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Skorzystał on z prawa do odmowy przyjęcia nałożonego mandatu karnego, skutkiem czego popełnione wykroczenie będzie rozpatrywał sąd.
Z policyjnych statystyk wynika, że skala tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach jest wciąż zatrważająca. Tylko od początku wakacji na polskich drogach doszło do 133 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Rozwaga i odpowiedzialność kierujących to podstawa bezpiecznego podróżowania.
Nie zastosował się do sądowego zakazu
W dniu 9 lipca 2022 r.. ok. godz. 15.30, w miejscowości Sarna Zwola, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 39-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego.
-W trakcie interwencji mundurowi ustalili, że mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę ciężarowego pojazdu marki Iveco, ponieważ posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. 39-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Decyzje o zakazie prowadzenia pojazdów najczęściej zapadają w sytuacji, w której kierujący dopuścił się przestępstwa, bądź wykroczenia w ruchu drogowym. Osoba, która nie stosuje się do orzeczonego sądowego zakazu, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.