Koncert Malwiny Masternak (zdjęcia, wideo, zapowiedź)

Już w najbliższą sobotę, 23 lipca br. o godz. 20, na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury, wystąpi ostrowczanka Malwina Masternak, znana i lubiana wokalistka jazzowa. Jej koncert promuje płytę „Perspektywa”.
Album „Perspektywa”, oddaje perspektywę jej podróży poprzez różne kraje, idee i muzyczne inspiracje z ostatnich lat. Połączenie tych perspektyw daje słuchaczowi szansę zanurzenia się w świat kompozycji Malwiny napisanych do wierszy legendarnych polskich i międzynarodowych pisarzy, takich jak Leopold Staff i Wisława Szymborska oraz aranżacji standardów jazzowych. Na albumie możemy posłuchać hiszpańskiego pianistę, Inigo Ruiz de Gordejuela, zwycięzcę nagrody BBK za Najlepszy Album Jazzowy Roku (2019), perkusistę Daniela Lizarraga, holenderskiego kontrabasistę JortaTerwajna. W takim składzie odbędzie się koncert Malwiny w jej rodzinnym mieście.

Malwinę Masternak, absolwentkę Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w naszym mieście oraz renomowanej Berklee Global Jazz Institute w Bostonie, nie trzeba szczegółowo prezentować naszym czytelnikom. Ale przypomnijmy, że Malwina naukę w szkole muzycznej zaczęła w wieku 6 lat. Jako trzynastolatka, zaczęła poznawać pracę w teatrze muzycznym w Warszawie. Brała udział w wielu konkursach głosowych, które wygrywała. Uczyła się śpiewu klasycznego w Szkole Muzycznej im. Ludwika Różyckiego. W 2010 roku rozpoczęła jazzowe studia wokalne na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej – Curie. W 2012 roku ukończyła z wyróżnieniem lubelski uniwersytet i zdecydowała się na przesłuchanie w Berklee College of Music w Bostonie. Z powodzeniem. Jej najwięksi muzyczni idole ukończyli tę szkołę. Dziś Malwina Masternak jest ambasadorką ukończonej z wyróżnieniem Berklee Global Jazz, koncertowała w wielu słynnych, amerykańskich klubach jazzowych. Wystąpiła ze swoim Global Ensemble w Toronto Jazz Festival. Zrealizowała swoją EPkę, nad którą współpracowała z wieloma świetnymi muzykami. Występowała nie tylko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ale także w Chinach, Europie i Ameryce Południowej.


Obecnie Malwina mieszka ze swoim mężem, również muzykiem, Inigo Ruiz de Gordejuela w Hiszpanii. Pracuje na uniwersytecie w San Sebastian, gdzie uczy śpiewu jazzowego.
Od dziś, 20 lipca, do piątku 22 lipca, Malwina Masternak organizuje także warsztaty z artystami.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.