Uwaga na fałszywe pięćsetki

Kilka dni temu ostrowieccy policjanci otrzymali informację o ujawnieniu fałszywych pieniędzy. Do zdarzenia doszło na terenie jednej ze stacji paliw w Ostrowcu Świętokrzyskim.

-Z relacji zgłaszającej wynikało, że jeden z klientów za zrobione zakupy zapłacił banknotem o nominale 500 złotych –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Początkowo wygląd banknotu nie wzbudził podejrzeń kasjerki. Dopiero po chwili, kiedy kobieta dokładnie mu się przyjrzała, stwierdziła, że ma do czynienia z fałszywymi pieniędzmi. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich w dniu 19 lipca 2022 r. zatrzymali 41-leniego ostrowczanina. Wykonane przez nich czynności pozwoliły zabezpieczyć jeszcze kolejne 3 fałszywki, którymi to posłużył się sprawca spłacając dług, który kiedyś zaciągnął u znajomej.

W dniu 20 lipca 2022 r. 41-latek usłyszał zarzuty dwukrotnego wprowadzenia do obrotu łącznie 4 banknotów o nominale 500 złotych, posiadających cechy podrobienia. Za wprowadzanie do obrotu fałszywych banknotów grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.