KSZO 1929 na dwa tygodnie przed sezonem. Sparingi, kadra i 300 tys. zł dla klubu

Na sesji w dniu 19 lipca radni miejscy podjęli uchwałę w sprawie zwiększenia planowanych dochodów o 300 tys. zł. Środki te uzyskano z tytułu odsetek od lokat bankowych. Przeznaczone zostaną na wydatki związane z promocją miasta poprzez sport, a konkretnie piłkę nożną. Pozytywnie o tej opinii wyraża się Komisja Budżetowa RM w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Radny Włodzimierz Stec, spodziewając się obecności na sesji prezesa klubu, dopytywał się, czy zarząd KSZO 1929 zwracał się także o pomoc do władz powiatu ostrowieckiego? Odpowiadający na to pytanie wiceprezydent Piotr Dasios poinformował, że Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim w rundzie wiosennej minionego sezonu przekazało na potrzeby klubu 50 tys. zł w ramach promocji powiatu ostrowieckiego poprzez sport. Wiceprezydent nie był jednak w stanie udzielić informacji, czy to są jedyne pieniądze przekazane na piłkarski klub w tym roku. Na pewno jednak środki te zostały już spożytkowane przez klub.


W minionym tygodniu piłkarze KSZO 1929 rozegrali aż trzy spotkania sparingowe – dwa w środę ze Stalą Kunów i GKS Nowiny oraz w sobotę z Unią Tarnów. Wszystkie trzy mecze kontrolne zakończyły się wygranymi ostrowieckich futbolistów.
Do pierwszego meczu w Krakowie z Wieczystą pozostało już tylko dwa tygodnie i nic dziwnego, że trwa „domykanie” kadry naszych piłkarzy. W sobotnim meczu z tarnowską Unią nasz klub testował trzech, kolejnych zawodników, w tym dwóch Ukraińców, z którymi najprawdopodobniej zawrze umowy transferowe. Nas cieszy, że w szerokiej kadrze zespołu może się znaleźć wielu wychowanków KSZO.
KSZO na razie zrezygnował z usług Airlesona Martineza, gdyż Kolumbijczykowi nie udało się pozyskać stosownego statusu, pozwalającego na ominięcie limitu obcokrajowców występujących w drużynie. Airleson próbuje więc swych sił w innym klubie, choć niewykluczone, że jeszcze powróci do Ostrowca Świętokrzyskiego.
Martwimy się nieco urazami i drobnymi kontuzjami takich graczy, jak Adrian Dziubiński, Tomasz Persona, Szymon Kuzior.

Obecnie skład kadry przedstawia się następująco:
Bramkarze: Jakub Burek, Bartosz Ziółko
Obrońcy: Patryk Domagała, Damian Mężyk, Mathues Camargo, Radosław Sylwestrzak, Dariusz Brągiel
Pomocnicy i napastnicy: Artur Dumaniuk, Szymon Kuzior, Franciszek Lipka, Tomasz Persona, Michał Nawrot, Adrian Dziubiński, Jakub Pawlik, Fabian Burzyński, Kamil Bełczowski
Do szerokiej kadry mogą zostać także włączeni wychowankowie naszego klubu, uzdolnieni juniorzy: Adam Dymanowski, Kacper Lenard, Mikołaj Toboła, Kacper Żebrowski, Maciej Kosik, Paweł Zdyb, Wojciech Zięba, Dawid Witczak, Jakub Garbacz, Jakub Śmieszek, Patryk Potocki, Jakub Wojtachnio, Maksymilian Krawiec. Jeśli nawet nie „załapią” się do kadry, to mogą nabierać przekonania, że są przyszłością naszego klubu, pobierając jeszcze na co dzień lekcje futbolu.
Wypożyczeni do innych klubów zostaną natomiast: Kacper Dereń, Dawid Szymański, Kamil Grudziński i Dawid Zalewski. Z piłkarzy, którzy definitywnie odeszli, jak wiemy Karol Szymkowiak zakotwiczył w pierwszoligowej Skrze Częstochowa, Bartosz Żurek znalazł miejsce w Podhalu Nowy Targ.
W najbliższą sobotę, 30 lipca o godz. 11, także na boisku przy ulicy Różanej w ostatnim meczu sparingowym przed nowym sezonem KSZO zmierzy się z Wisłą Sandomierz.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.