Ostrowczanin Maciej Jabłoński mistrzem Polski w futbolu amerykańskim (zdjęcia)

Maciej Jabłoński grał niegdyś w piłkę ręczną w KSZO. Po rozpoczęciu studiów rozpoczął treningi w warszawskim zespole futbolu amerykańskiego, Warsaw Eagles. Później przeniósł się do ekipy Lowlanders Białystok, z którą w minioną sobotę  w meczu Polish Bowl zdobył tytuł mistrza Polski. Jednocześnie Maciek został MVP Defensive Back Polskiej Futbol Ligi.

Jak się okazało, białostocki team czekał 616 dni, czyli prawie 2 lata, aby stanąć do gry w finale o tytuł Mistrza Polski w futbolu amerykańskim. 23 lipca o godzinie 16 w Ząbkach naprzeciwko zawodników z Białegostoku stanęli niepokonani w tym sezonie Kraków Kings. Górą była drużyna z Podlasia, która wygrała po zaciętym boju 21:20. Co ciekawe, mecz był przerwany ze względu na burzę.

Lowlanders okazali się drużyną dużo bardziej doświadczoną. Był to ich czwarty finał o złoto. Grając w Lidze Futbolu Amerykańskiego trzykrotnie mierzyli się z drużyną Panthers Wrocław, zwyciężając w roku 2018 i przegrywając w 2019 i 2020. Co prawda w roku 2021 rozgrywki zakończyli w półfinale, ale za to drużyna młodzieżowa do lat 19 sięgnęła po złoto. Był to zatem piąty z rzędu finał dla Białegostoku o prymat najlepszej drużyny futbolu amerykańskiego w Polsce.

– Muszę przyznać, że jestem niezwykle dumny z pracy, którą wraz zarządem wykonujemy od 2017 roku i dane jest nam co roku grać o najwyższe laury, czy to z seniorami czy z młodzieżą. Jeszcze bardziej cieszy to, że prawie połowa naszego składu to są nasi byli lub obecni juniorzy, którzy w tym sezonie pokazali, że nie liczy się wiek, a umiejętności i doświadczenie. Wszyscy w klubie ciężko pracowali na ten finał i na zwycięstwo, rewanżując się Kings za porażkę w sezonie regularnym – mówi Piotr Morko, prezes Lowlanders Białystok.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.