Ostrowieccy policjanci demonstrują nowe motocykle (zdjęcia)

W dniu 26 lipca 2022 r. nadkomisarz dr Dominik Kowalski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim, zaprezentował dwa nowe, w nowym malowaniu, policyjne motocykle, które już rozpoczęły służbę w ostrowieckiej drogówce.

-Nowe maszyny to BMW R 1250 RT, zasilany 2-cylindrowym bokserem o pojemności 1.254 cm sześc. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych, moment obrotowy o wartości 143 Nm skutecznie „odpycha” motocykl od asfaltu –podali policjanci. Koszt takiego motocykla to ok. 130 tys. złotych.

Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa, miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer z centralą radiową. Zupełnie nowe malowanie, wzbogacone o wiele elementów odblaskowych, sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu barwy niebieskiej i czerwonej. W wyposażeniu znajdziemy także podgrzewane siedzenie i manetki oraz inne elementy poprawiające komfort podróżowania.

Młodszy aspirant Kamil Witkowski powiedział, że oba motocykle mają podgrzewane manetki, co jest szczególnie cenne w chłodne dni. Pojazd nie jest wyposaży w miernik prędkości, który jest na wyposażeniu funkcjonariusza, który nim kieruje. Na zamkniętym torze jechał nim z prędkością ponad 200 km/h i pojazd był stabilny.

Oba motocykle zostały zakupione ze środków Fundusz Spójności Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 -2020.

Ostrowiecka drogówka posiada cztery motocykle, a prawo jazdy nimi ma 13 policjantów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.