Tragiczny wypadek w centrum miasta

W dniu 1 sierpnia 2022 r., ok. godz. 14.30, w Ostrowcu Świętokrzyskim na alei 3 Maja, pod ciągnik siodłowy marki Volvo z pustą naczepą dostała się kobieta.

Bezpośrednio po zdarzeniu młodszy aspirant Rafał Dobrowolski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim powiedział, że za kierownicą ciężarówki zasiadał 22-latek. Nie było wiadomo, czy w chwili zdarzenia kobieta prowadziła rower.

W akcji uczestniczyły cztery zastępy strażaków, łącznie 10 ratowników. Na miejscu byli też policjanci oraz załoga karetki pogotowia. Lekarz stwierdził zgon kobiety. Młodszy brygadier Barbara Majdak, oficer prasowy ostrowieckiej straży pożarnej. Podała do mediów, że strażacy użyli sprzętu hydraulicznego, by podnieść przód ciężarówki i wydobyć ciało 59-latki oraz rower.

Na miejscu zdarzenia był też prokurator. Policjanci będą teraz ustalać, jak doszło do tego wypadku.

Print Friendly, PDF & Email

8 thoughts on “Tragiczny wypadek w centrum miasta

 • 1 sierpnia 2022 at 23:21
  Permalink

  Za ten wypadek odpowiada firma, która regularnie, codziennie od wczesnych godzin porannych puszcza przez centrum miasta ciężki sprzęt oraz ostrowiecka policja, która pod swoim nosem toleruje te transporty ciężkiego sprzętu i na to zezwala zamiast przekierować te codzienne karawany ciężarówek objazdem. Nigdy nie doszłoby do tego incydentu, gdyby taki sprzęt miał zakaz wjazdu do centrum miasta. Przecież to kwestia czasu kiedy dojdzie do kolejnej tragedii jak nie będzie zakazu wjazdu tych ciężarówek do centrum ! Policja i prokurator powinni przesłuchać osoby decyzyjne w tej firmie transportowej za puszczanie ciężkiego transportu przez centrum miasta. Powinien obowiązywać absolutny zakaz wjazdu tego typu sprzętu do centrum miasta !!! Dlaczego Policja na to pozwala ? Ile jeszcze ludzi musi zginąć na przejściach aby ktoś wydał zakaz regularnych przejazdów tych ciężarówek przez centrum miasta ? Ile można tolerować to szaleństwo ? Czy nie ma innej trasy dla tego typu ciężarówek ? Niech dziennikarze, policja i prokuratorzy sprawdzą kto z imienia i nazwiska regularnie puszcza te ciężkie transporty Aleją 3 Maja i wyciągną konstruktywne wnioski z tej tragedii ! Rodzina poszkodowanej powinna domagać się od kierownictwa firmy i miasta odszkodowania za spowodowanie sytuacji, która doprowadziła do jej śmierci i za brak reakcji policji za regularne transporty ciężkiego sprzętu przez centrum miasta. Do momentu kiedy nie powstrzymają procederu przepuszczania tych ciężarówek przez centrum miasta są współwinowajcami tego wypadku.

  Reply
 • 2 sierpnia 2022 at 09:52
  Permalink

  Zgadzam się z przedmówca. To jest jakaś paranoja, ile razy wracam z pracy to te ciężarówki lecą na leba na szyje, każdemu się spieszy co? Sam byłem świadkiem jak prawie dwóch młodych chłopaków z pasów by zagarnęła dokładnie w tym miejscu. Dzięki Bogu zadziałały hamulce. Policja i zarządca dróg razem z prezydentem sa temu winni, niech sobie zdadzą z tego sprawę. Szkoda kobiety, wyrazy współczucia.

  Reply
 • 2 sierpnia 2022 at 12:57
  Permalink

  Oczywiście że teraz to wszyscy są winni ale nie rowerzystka która wjechała na przejście. W ciężarówkach jest coś takiego jak martwe pole i kierowca wtedy nikogo nie widzi. Przejście dla pieszych jak nazwa wskazuje służy do przejścia a nie do przejechania. Jeśli ul. Zagłoby jest zamknięta to przecież którędyś muszą być objazdy bo towar musi być dowieziony. A poza tym po nowelizacji przepisów piesi i rowerzyści zachowują się jak święte krowy którym wszystko wolno

  Reply
 • 3 sierpnia 2022 at 11:39
  Permalink

  Nikt nie powiedział tutaj ze kierowca jest winny czy kobieta, gdybys czytał ze zrozumieniem lub chociaż trochę analizował to co czytasz. Do tego typu sytuacji by nie doszło gdyby ktoś kto ma mózg zaplanował trasę nie przez centrum miasta gdzie ludzi jest najwiecej. Ciagle pojawia się argument świętych krów, człowieku taki jest przepis i się dostosuj lub poruszaj się pieszo skoro będziesz miał większe prawa. Istnieje zasada ograniczonego zaufania na drodze, do której każdy kto myśli się stosuje, nie ważne czy przechodzisz przez przejście czy jedziesz droga z pierwszeństwem i nagle widzisz pojazd wyjeżdżający z drogi podporządkowanej. Wtedy tez dodajesz gazu bo masz takie prawo ? Czy się zastanowisz i zachowasz ostrożność? Ale do tego potrzebna jest świadomość tego ze poruszasz się po drodze publicznej. Kultura jazdy u nas w mieście jest zerowa, jeden powinien drugiego szanować i pamietajmy, to pieszy zawsze traci więcej w konfrontacji z autem. A autem zawsze będziesz szybciej u celu niż pieszo. Takie czasy każdemu sie spieszy, ale pozostańmy ludźmi.

  Reply
  • 5 sierpnia 2022 at 11:30
   Permalink

   Pójdźmy dalej, do tego wypadku by nie doszło gdyby ktoś zamknął aleją dla samochodów. Policja niech pieszo leci do zgłoszeń a karetka przymusowo Kilińskiego w prawo i do Denkowskiej bo przecież na skrzyżowaniu aleji z kilińskiego ciągle są wypadki. Zamknijmy całe dolne miasto. Albo po co się ograniczać zamknijmy cały Ostrowiec. Zero ciężarówek w mieście. Auta tylko dla urzędników a reszta rowerami lub pieszo. Nie wróć rowerami też nie wolno bo mogą rowerzyści pieszą staruszke na chodniku potrącić. Wszyscy niech pieszo chodzą. Po bułki do Bodzechowa a na większe zakupy do Waśniowa.

   Reply
 • 4 sierpnia 2022 at 22:27
  Permalink

  Trasa przejazdu powinna prowadzić ciężki sprzęt drogami, które mają czynną sygnalizację a nie na żywioł, gdzie pieszy jest niewidoczny z budy kierowcy na zwykłym przejściu. Zarząd miasta, policja i firma transportowa powinni beknąć za śmierć tej kobiety. Są współwinni zaniedbania i złego zaplanowania trasy przejazdu przez ulice niedostosowane do takich wielkich pojazdów. Rodzina powinna upomnieć się w sądzie i przykładnie ukarać zarząd firmy i dróg odpowiedzialnych za organizację ruchu w Ostrowcu za to uchybienie i spowodowanie zagrożenia ze skutkiem śmiertelnym.

  Reply
 • 5 sierpnia 2022 at 06:11
  Permalink

  Szkoda gadać – trzeba stanąć rano obok poczty głównej albo obok Łysicy a transporty północ-południe i południe-północ posuwają w najlepsze. Analiza monitoringu, że kolesiostwo stworzyło stan zagrożenia dla pieszych w centrum miasta pomoże. Kamery na budynkach POLICJI, ronda i z poczty powinny wyłapać skalę tych transportów. Wystarczy chcieć sprawdzić temat aby mieć wszystko czarno na białym. Spece od odszkodowań mają niezłe pole do popisu – łatwo udowodnią co i jak tu jeździ.

  Reply
 • 9 sierpnia 2022 at 23:34
  Permalink

  Ludzie dziamiecie bezsensu.
  Winna niestety obustronna. Piesi Zanim wejdą na jezdnię powinni mieć pewność , że samochód zatrzymał się, natomiast auta powinny zwalniać i zachowywać szczególną ostrożność przy przejściach. Nie ma co generalizować …. Auta jeżdżą za szybko i nieostrożnie, a piesi często wychodzą na jezdnię nie patrząc co się dzieje.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.