Bauhaus najszybszy w Rzeszowie (zdjęcia). Sekwencja kraks na finiszowych metrach. Jutro czasówka

Kolejny dzień wyścigu był ostatnim przeprowadzonym na Podkarpaciu etapem tej edycji. Kolarze mieli do pokonania ponad 170 kilometrów z Łańcuta, słynącego z pięknego barokowego zamku do nowoczesnego i prężnie rozwijającego się Rzeszowa. W Dynowie mieli do zdobycia dwie premie: Premia Lotna LOTTO i Premia Górska PZU III kat. Przed wjazdem na 19 kilometrową rundę w Rzeszowie była do zdobycia jeszcze ostatnia Premia Górska III kat.
Jak się okzało, to Phil Bauhaus został zwycięzcą etapu Drutex na ulicach Rzeszowa, ale Sergio Higuita wciąż jest liderem klasyfikacji generalnej Energa Grupa ORLEN. To dwie najważniejsze wiadomości po piątym etapie 79. Tour de Pologne UCI World Tour.

_D4B7728_fot_szymon_gruchalski
_D4B7739_fot_szymon_gruchalski
_D4B7840_fot_szymon_gruchalski
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
previous arrow
next arrow
_D4B7728_fot_szymon_gruchalski
_D4B7739_fot_szymon_gruchalski
_D4B7840_fot_szymon_gruchalski
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
previous arrow
next arrow
fot. Szymon Gruchalski

Działo się jednak o wiele więcej. Odcinek z Łańcuta do Rzeszowa nie był całkiem płaski, choć wszyscy spodziewali się sprinterskiego finiszu. Kolarze nie byliby jednak sobą, gdyby nie próbowali innych rozwiązań, czyli ucieczki. Od peletonu odjechało ośmiu kolarzy: Jewgienij Fiodorow (Astana Qazaqstan), Shane Archbold (Bora hansgrohe), Boy van Poppel (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux), Mads Wurtz Schmidt (Israel – Premier Tech), Sean Quinn (EF Education – EasyPost) oraz dwóch reprezentantów Polski, Mateusz Grabis i Jakub Murias. Jadący za nimi chcieli jednak innego rozwiązania i nie pozwolili im na sukces. Już na ulicach Rzeszowa było wiadomo, że wszystko rozegra między sobą peleton. A kiedy spodziewaliśmy się sprinterskiego finiszu, doszło do kraksy. A w zasadzie dwóch równoległych na jednym z zakrętów. Z przodu została niewielka grupa kolarzy, a w niej najszybszy okazał się Niemiec Phil Bauhaus z Bahrain Victorious przed Arnaud Demare z Groupama FDJ. Dla tego ostatniego było to ważne, bo dzięki dobrej jeździe, został nowym liderem klasyfikacji Najlepszych Sprinterów Lotos. W pozostałych nic się nie zmieniło: Kamil Małecki prowadzi w klasyfikacji Najlepszy Góral PZU, a Patryk Stosz – w Najaktywniejszy zawodnik LOTTO.
Najbardziej cieszył się Bauhaus. – To moje drugie zwycięstwo w Tour de Pologne. Czy miałem szczęście? Przede wszystkim miałem mocne nogi – uśmiechnął się kolarz, który triumfował przed rokiem w Chełmie i był pierwszym liderem Tour de Pologne.
W czwartek przed kolarzami decydująca próba. Partnerem szóstego odcinka TdP jest firma KGHM, a kolarzy czeka blisko 12 kilometrów jazdy indywidualnej na czas z Gronkowa, Nowy Targ do Stacji Narciarskiej Rusiński. Sergio Higuita ma żółtą koszulkę lidera, ale aż dwunastu pierwszych kolarzy dzieli różnica ledwie dziesięciu sekund. Na górskiej czasówce wszystko więc jeszcze może się zmienić.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.