Kobieta wyskoczyła z okna wieżowca. Śledztwo w toku

Jak informowaliśmy, w dniu 6 lipca 2022 r., w Ostrowcu Świętokrzyskim, doszło do kolejnego, tragicznego w skutkach zdarzenia, w którym wskutek upadku z wysokości śmierć poniosła kobieta. W tej sprawie sąd tymczasowo aresztował mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad ofiarą.

-Z wieżowca zlokalizowanego przy jednej z głównych ulic w mieście, wypadła 30-latka –poinformowała podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kobieta nie przeżyła upadku z wysokości, a śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.

-Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim nadzoruje śledztwo przeciwko Łukaszowi H. podejrzanemu o to, że w okresie od miesiąca października 2021 roku do dnia 7 lipca 2022 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną –mówi zastępca prokuratora rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, Monika Gronek. W następstwie działania sprawcy pokrzywdzona w dniu 7 lipca 2022 r. targnęła się na własne życie, skacząc z wysokości, co skutkowało jej śmiercią w wyniku odniesionych obrażeń narządów wewnętrznych.

Mężczyzna jest podejrzany o popełnienie czynu z art. 207 par. 1 w związku z par. 3 Kodeksu karnego. Grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

W dniu 9 lipca 2022 r. prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania podejrzanego na okres trzech miesięcy. Sąd w tym samym dniu na mocy wydanego postanowienia taki areszt zastosował na okres do dnia 5 października 2022 r.

Postępowanie jest w toku. Trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności sprawy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *