Libacja przerwana przez policjantów

W dniu 2 sierpnia 2022 r., krótko po godz. 23, dyżurny opatowskiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące spożywania alkoholu przez grupę młodych osób, w miejscu które ustawowo objęte jest zakazem spożywania takich napojów.

-Interweniujący policjanci we wskazanym punkcie zastali 4 młodych mężczyzn z powiatu ostrowieckiego: 19–latka i trzech 18–latków oraz trzy 16–latki z powiatu opatowskiego –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. W chwili przybycia patrolu jedna z dziewcząt była nieprzytomna. Policjanci wezwali na miejsce załogę karetki pogotowia, która zabrała nastolatkę do szpitala. Badanie krwi przeprowadzone w placówce medycznej wykazało, że miała w swoim organizmie ponad 1,3 promila alkoholu.

Alkohol spożywała również jedna z jej koleżanek, którą finalnie funkcjonariusze przekazali pod opiekę rodziców. Z relacji gości z powiatu ostrowieckiego wynika, że wygląd zewnętrzny dziewcząt nie wskazywał na to, że mogą być niepełnoletnie, same również do niepełnoletności się nie przyznały. Stąd też padła propozycja, aby poczęstowały się alkoholem zakupionym przez mężczyzn.

Dwóch 18–latków, których policjanci przyłapali na spożywaniu alkoholu zostało ukaranych mandatami karnymi. W przypadku nastolatek, czyn którego się dopuściły będzie rozpatrywany przez Sąd Rodzinny w zakresie demoralizacji nieletnich.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.