Wiktor Staniszewski leci na mistrzostwa świata U-16

Międzynarodowa Federacja Pływacka (FINA) przeprowadziła losowanie pierwszych w historii mistrzostw świata w piłce wodnej do lat 16. Wśród 25 zespołów, które wystąpią w turnieju chłopców, znalazła się również reprezentacja Polski w składzie z naszym piłkarzem wodnym, wychopwankiem KSZO, Wiktorem Staniszewskim, dla którego to chyba najważniejszy start w życiu. Polscy waterpoliści trafili do grupy C i zmierzą się z Hiszpanią i Brazylią.

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 21-27 sierpnia. Gospodarzami imprezy będą Grecy, którzy zadecydowali, że wszystkie mecze czempionatu globu zostaną rozegrane w Larisie i Wolos. To właśnie drugie z tych miast będzie bazą biało-czerwonych w fazie grupowej.

Polacy dostąpią zaszczytu zainaugurowania pierwszej edycji mistrzostw. W meczu otwarcia, który odbędzie się 21 sierpnia o 9:00 (8:00 w Polsce), ich rywalami będą Hiszpanie. Z kolei dwa dni później o 10:15 czasu lokalnego nasi waterpoliści zmierzą się z Brazylijczykami.

Uczestnicy turnieju zostali rozlosowani do 8 grup. Do 1/8 finału awansują dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Pozostali zagrają o miejsca 17-25.

W poszczególnych grupach mistrzostw świata w piłce wodnej U-16 zagrają:

Grupa A: Czarnogóra, Australia, Łotwa

Grupa B: Chorwacja, Słowenia, Azerbejdżan

Grupa C: Hiszpania, Brazylia, Polska

Grupa D: Grecja, Japonia, Gruzja, Szwajcaria

Grupa E: Włochy, Egipt, Ukraina

Grupa F: USA, Kazachstan, Malta

Grupa G: Węgry, RPA, Turcja

Grupa H: Serbia, Niemcy, Portugalia

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *