Koncert Pieśni Maryjnych

14 sierpnia o godzinie 18, w Wigilię Święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego na Gutwinie odbędzie się niezwykły koncert Pieśni Maryjnych pod tytułem „Śliczna jak lilija”.

 Jest to pierwsze wydarzenie  w parafii, którego inicjatorem jest nowy proboszcz, ksiądz Marian Bolesta, doktor pedagogiki społecznej, długoletni dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Diecezji Sandomierskiej, dyrektor Ośrodka Turystyki i Formacji Chrześcijańskiej Augustianum w Radomyślu, duszpasterz, rekolekcjonista. W uwielbieniu Matki Bożej poprzez wspólne śpiewanie może wziąć udział każdy. Wykonawcami koncertu będą wybitne osobowości – Joachim Mencel, który zagra na lirze korbowej oraz solistka  Barbara Pospieszalska.

Joachim Mencel jest  uznanym profesorem krakowskiej Akademii Muzycznej, wybitnym jazzmanem, współtwórcą zespołu New Life M, stojącego u początków muzyki chrześcijańskiej w Polsce, kompozytorem legendarnego przeboju muzyki uwielbienia „Twoja miłość jak ciepły deszcz”. Basia Pospieszalska jest wokalistką, najmłodszą przedstawicielką drugiej generacji rodziny Pospieszalskich. Łączy ich wyjątkowy kunszt wykonawczy, ogromna wrażliwość muzyczna, a przede wszystkim nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny. Skromnymi środkami – tylko głosem i dźwiękiem liry korbowej, muzycy wykonując stare – tradycyjne i współczesne pieśni maryjne, zapraszają słuchaczy (a może raczej uczestników), nie tylko do przeżycia wydarzenia artystycznego, ale też duchowego. Fenomenem wykonań duetu jest napięcie jakie rodzi się ze szlachetnej prostoty głosu solistki i bogactwa brzmienia liry. Prof. Joachim Mencel potrafi bowiem z archaicznego instrumentu wydobywać brzmienia niezwykłe, sprawiając, że kilkudziesięciominutowy recital zaskakuje wielością barw i nastrojów. Basia natomiast, autentyzmem interpretacji eksponuje piękno tekstów i pomaga zanurzyć się w ducha modlitwy. Zapraszamy mieszkańców na to niezwykłe przeżycie duchowe.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.