Piłkarze ręczni KSZO na czwartym miejscu w III Memoriale Jerzego Markiewicza. Nagroda dla Michała Piątkowskiego

III Memoriał Jerzego Markiewicza. Półfinał. *SRS Przemyśl- KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 34:32 (16:15).

KSZO: Piątkowski – Bysiak 1, Sobut 7, Kogutowicz 3, Dąbrowski, Konwicki 5, Majchrzak 6, Zadrożny5, Chudzik 1, Skuciński 1, Wojkowski 2, Jagiełło 1, Świstak 5.

III Memoriał Jerzego Markiewicza. Mecze o 3 miejsce. *Enea Orlęta Zwoleń –KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 36:36<4:3>22:23.

KSZO: Piątkowski – Bysiak 1, Sobut 2, Kogutowicz, Dąbrowski 2, Konwicki 4, Majchrzak 3, Zadrożny 4, Chudzik, Skuciński 3, Wojkowski 12, Jagiełło 1, Świstak 4.

Piłkarze ręczni KSZO w minioną sobotę gościli w Zwoleniu, w którym oprócz gospodarzy – Orląt rywalizowali także z SRS Przemyśl i AZS UMCS Lublin w III Memoriale Jerzego Markiewicza. Podopieczni trenera Tomasza Radowieckiego na koniec dwutygodniowych przygotowań do sezonu przegrali dwa mecze i ostatecznie zajęli czwartą pozycję w zawodach.

W pierwszym, półfinałowym spotkaniu z SRS Przemyśl nasi szczypiorniści zagrali dobrze w środkowej fazie I połowy i prowadzili do przerwy. W II połowie prowadzili nawet 21:16 w 37 min. i utrzymywali dwu lub jednobramkową przewagę, choć w 45 min. przemyślanie wyrównali na 24:24. Końcówka należała do SRS, choć KSZO wygrywał jeszcze w 51 min. 28:26 i 29:28 w 53 min. Jeszcze w 58 min. był remis 32:32. Niestety, nasi przeciwnicy w ostatnich minutach zdobyli dwie, a my ani jednej bramki i to oni awansowali do finału.

W ekipie z Przemyśla, który występuje w lidze centralnej, zagrał nasz były zawodnik Jakub Ćwięka, który w starciu z KSZO zdobył 1 bramkę.

W drugim meczu półfinałowym Enea Orlęta Zwoleń przegrały z AZS UMCS Lublin 30:32.

W spotkaniu o 3 miejsce KSZO toczył z gospodarzami niezwykle wyrównany bój. Wynik oscylował wokół remisu, choć w 40 min. ostrowczanie prowadzili 25:22, w 49 min. 30:27, a w 53 min. już 33:27. Rozgrywanie końcówek nie było jednak naszą silną stroną, bo Orlęta w 57 min. wyrównały na 34:34. Trudno uwierzyć w to, ale w 59 min. znów KSZO prowadził 36:34, ale zespół ze Zwolenia znów wyrównał i – jak się okazało – lepiej też egzekwował rzuty karne.

Orlęta, grające na co dzień w grupie C I ligi, to zespół dobrze znany naszemu klubowi. Szkoleniowcem w tym klubie jest Henryk Arciuch. W ubiegłym sezonie w zespole ze Zwolenia grał inny były zawodnik KSZO, Grzegorz Hubka. W tym sezonie Orlęta zasilił z kolei dotychczasowy kapitan „Wojowników”, Maciej Jeżyna. W meczu z KSZO zdobył cztery bramki.

W meczu o 1 miejsce niespodziewanie AZS UMCS Lublin ograł SRS Przemyśl 34:32 i wygrał turniej.

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Michał Piątkowski.

-Naszą grę oceniam pozytywnie. Była walka i pełne zaangażowanie – mówi trener, Tomasz Radowiecki. –Oczywiście, na tym etapie przygotowań zgranie i zrozumienie na boisku jest do poprawy, ale z turnieju na turniej powinniśmy się prezentować się coraz lepiej.