Dzieje się wokół Browaru

Od kilku dni na dziedzińcu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Ostrowieckim Browarze Kultury widać zaawansowane prace budowlane związane z jego zagospodarowaniem. Jak mówi wiceprezydent Dominik Smoliński zakończyły się już czynności związane z poprawą akustyki budynku R1.

– Wygłuszono obiekt za pomocą specjalnych mat, a niebawem montowana zostanie instalacja fotowoltaiczna na dachu i podświetlenie budynku– mówi wiceprezydent Dominik Smoliński. Rozpoczęły się także prace ziemne związane z samym dziedzińcem, które powinny zostać zakończone w listopadzie. Przygotowywane są równocześnie odlewy związane z oświetleniem dziedzińca oraz jego centralnej części, która zwieńczy ciąg spacerowy.

W piątek wpłynęła także jedna oferta na ogłoszony po raz trzeci przetarg dotyczący „Adaptacji podpiwniczenia budynku Ostrowieckiego Browaru Kultury”.

– Jeśli chodzi o podpiwniczenie browaru i zaadoptowanie pomieszczeń znajdujących się pod Biurem Wystaw Artystycznych i Galerią Fotografii MCK przeanalizujemy jedyną ofertę jaka wpłynęła. Chcielibyśmy, aby realizujący to zadanie w ciągu 360 uzyskał pozwolenie na budowę i przygotował kompletną dokumentacje projektową.

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski będzie szukać na te działania ze środków pochodzących z rewitalizacji bądź konkursów w ramach projektów unijnych czy budżetu państwa.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.